ایمپلنت فوری | کاشت دندان در یک روز در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
امپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه

امروزه از دست دادن دندان‌ها بسیار رایج شده است به طوری که تاثیر منفی در چهره و لبخند فرد و علاوه بر آن اعتماد به نفس فرد را در پی دارد. به لطف پیشرفت در حوزه‌ی دندانپزشکی و کاشت دندان این امر مهم میسر شده تا همه آن مشکلات را جبران کند. کاشت دندان به طور کلی به دو روش کلی ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری انجام می‌شود که در ادامه با ایمپلنت فوری، مزایا و معایب و شرایط و مراحل آن آشنا می‌شویم.

اگر در رابطه با ایمپلنت فوری در اصفهان ابهام یا سوالی دارید یا حتی تازه با آن آشنا شده اید پیشنهاد می‌کنیم پیش از هر تصمیمی در خصوص کاشت ایمپلنت فوری، این مقاله را تا انتها بخوانید. ایمپلنت‌های فوری یا ایمپلنت‌های یک روزه در واقع همان ایمپلنت‌های معمولی، با کمی تفاوت هستند.

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت ساده در این است که تمامی مراحل آن در یک جلسه انجام می‌شود و طول درمان آن بسیار کوتاه تر است. همین امر در کاهش هزینه کاشت ایمپلنت تاثیر به سزایی دارد. دکتر آرش گلستانه به هر دو روش تسلط کامل دارند و به عنوان متخصص ایمپلنت در اصفهان مشغول خدمت رسانی هستند.

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری چیست؟ ایمپلنت فوری برای ما چه‌کار می‌کند؟ ایمپلنت‌های فوری به‌ واسطه‌ی اینکه مزیت‌های زیادی دارد بسیار فراگیر شده است. ولی باید بدانیم که این کلمه‌ی فوریت برای چه استفاده می‌شود؟ ما دسته‌ای از ایمپلنت‌ها را داریم که به آن (Immediate implant) گویند.

اسم ایمپلنت فوری هم از اینجا آمده است؛ یعنی به محض اینکه ایمپلنت را می‌گذاریم؛ می‌توانیم روی آن هم روکش را بگذاریم؛ بنابراین بیمار یک روزه دندان خود را به دست می‌آورد.

یعنی همان روز می‌تواند با آن شروع به غذا خوردن کند. اما یکسری ایمپلنت‌های دیگری را هم داریم که شاید منظور از فوری بودن، همین نوع از ایمپلنت‌ها باشد که امروزه استفاده می‌کنند. این است که خود فیکسچر (پایه) ایمپلنت را بعد از اینکه ریشه‌های دندان را خارج می‌کنند.

اگر دندانی شما داشته باشید که خراب شده باشد و می‌خواهید جای آن ایمپلنت بگذارید، در همان روزی که ریشه‌ها را خارج می‌کنند ایمپلنت را می‌گذارند؛ به این دسته هم ایمپلنت فوری گویند. ولی در این دسته منظور این نیست که همان روز کار شما تمام می‌شود؛ منظور این است که سریع می‌توانید ایمپلنت را بکارید. تمرکز ما هم بر روی این است که این نوع از ایمپلنت گذاشتن را که فرش ساکت (Fresh socket) گوییم.

 

در فیلم بالا مشاهده می کنید که کار کاشت ایمپلنت برای بیمار 60 ساله به صورت فول فک در یک جلسه به خوبی انجام شد و این بیمار عزیز با رضایت کامل مطب را ترک نمودند.

تماس با مطب دکتر گلستانه

مزایای ایمپلنت فوری

برای فردی که می‌خواهد ایمپلنت انجام دهد؛ ایمپلنت فوری یا کاشت یک روزه چه مزایایی دارد؟ بسیاری از افراد هستند که دندان‌هایشان به نحوی خراب‌شده که دیگر قابل بازسازی نیست. مثلاً ریشه‌ی دندان آن‌قدر خراب شده است که دیگر نمی‌توان آن را درست کرد. اگر آن دندان را هم درست کنید عمر طولانی نخواهد داشت؛ پس باید چه‌کار کنید؟ شاید در گذشته به طور مثال 10 الی 15 سال پیش، کاری که انجام می‌دادند این بود که این ریشه‌ها را در می‌آوردند.

پس از مدتی که در آن محل جای ریشه‌ها توسط استخوان، مجدد پر شد؛ می‌آمدند و آنجا یک ایمپلنت را در داخل فک می‌کاشتند. ولی امروزه دیگر این کار را نمی‌کنند؛ کاری که انجام می‌دهند اگر شرایطش باشد در همه‌ی افراد هم نمی‌توان این کار را کرد. حالا بنده کمی جلوتر به شما شرایط آن را هم می‌گویم؛ در حال حاضر کاری که انجام می‌دهند.

به گفته دکتر آرش گلستانه

فایده اصلی کاشت دندان فوری این است که در همان روزی که بیمار بی‌حس می‌شود و ریشه‌هایش خارج می‌گردد؛ ایمپلنت را هم می‌گذارند؛ خب این یکسری مزایایی دارد و آن این است که شما یک‌بار جراحی می‌شوید و فقط یک‌بار لازم است که بی‌حس شوید؛ در همان جلسه کارتان انجام می‌شود.

کاشت دندان در یک روز در اصفهان
کاشت دندان در یک روز در اصفهان

اما شاید آیتم‌هایی هم اضافه کند؛ یعنی اگر ما می‌خواهیم به این سبک ایمپلنت بکاریم. شاید نیاز باشد که در بیشتر مواقع از پودر استخوان‌ها هم در اطراف ایمپلنت استفاده کنیم؛ به این کار اصطلاحاً  GBR گویند؛ یعنی می‌خواهیم آنجا را هدایت کنیم که استخوان‌سازی شود؛ پس اگر بخواهیم فرش ساکت ایمپلنت بگذاریم؛ نیاز داریم که آن (GBR) را هم به احتمال زیاد انجام دهیم. در اینجا قصد داریم تا به‌طور جامع‌تر و کلی‌تر با فواید و مزایای ایمپلنت فوری آشنا شویم که اصلاً چرا ایمپلنت فوری از محبوبیت خاصی برخوردار است و باید به سمت آن برویم؟ در ادامه مواردی را آورده‌ایم که با هم به آن‌ها می‌پردازیم:

 • مدت زمان درمان کوتاه تر است.
 • در یک روز و یک جلسه تمام می‌شود.
 • عوارض ایمپلنت فوری بسیار اندک است.
 • جلوی هزینه های غیر منتظره را میگیرد.
 • ایمپلنت یک روزه نتایج و ظاهر بهتری دارد.
 • رضایت بیمار از انجام کاشت دندان یک روزه  بیشتر است.

فواید ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری با لیزردر اصفهان

ایمپلنت فوری با  لیزر ۳۰ الی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. تفاوت ایمپلنت لیزری و ایمپلنت معمولی (ایمپلنت فوری بدون استفاده از لیزر) در نحوه‌ی قطع کردن مخاط است که با لیزر صورت می‌گیرد که بدون خونریزی است و به بهبود سریع‌تر آن کمک می‌کند. بقیه مراحل مشابه با ایمپلنت فوری است. بعد از جایگذاری پایه ایمپلنت تاج موقت روی پایه گذاشته می‌شود و حدود ۳ الی ۴ ماه بعد همزمان با جوش خوردن کامل پایه با استخوان فک تاج اصلی یا دائمی قرار داده می‌شود

ایمپلنت فوری با لیزر

ایمپلنت فوری دندان جلو

از آنجا که دندان های جلویی بیشتر در معرض دید هستند و طرح لبخند افراد را شکل می‌دهند. در صورتی که دندان‌های جلویی را از دست داده باشید ایمپلنت فوری گزینه ی مناسبی است تا با قرار دادن تاج موقت روی آن در سریع ترین زمان ممکن زیبایی را به چهره ی شما برگرداند و پس از جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان، تاج اصلی یا دائمی قرار گیرد.

کاشت دندان در یک روز در اصفهان
کاشت دندان در یک روز در اصفهان

شرایط کاشت ایمپلنت فوری در اصفهان

کاشت ایمپلنت فوری شرایطی دارد و در صورتی که این شرایط را نداشته باشید نمی‌توانید کاشت ایمپلنت به این روش را انجام دهید. در ادامه مواردی را آورده‌ایم که نمی‌توان کاشت ایمپلنت به روش فوری را انجام داد:

 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • بیماری های زمینه ای در فرد
 • بیماری فعال در لثه
 • ناسالم بودن دهان و دندان
 • تراکم ناکافی استخوان فک
 • عادت فشردن دندان ها به یکدیگر
 • کاشت در دندان های دارای عفونت استخوان یا بیماری حاد پریودنتال

در صورتی که از تراکم استخوان کافی در ناحیه مورد نظر برخوردار نیستید باید پیش از کاشت ایمپلنت، عمل پیوند استخوان را انجام دهید.

شرایط کاشت ایمپلنت فوری در اصفهان | دکتر آرش گلستانه

مراحل کاشت ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت فوری شامل دو مرحله می‌شود:

۱- پیش از کاشت ایمپلنت فوری: با مراجعه به دندانپزشک، وضعیت دندانی که شکسته و یا مشکل دارد مورد برررسی قرار می‌گیرد. در واقع پیش از اینکه برای شما تعیین وقت کنند از مناسب بودن شیوه‌ی کاشت دندان اطمینان حاصل می‌کنند. با استفاده از سی تی اسکن و عکس رادیوگرافی، ضخامت استخوان فک و وضعیت ریشه‌های دندان بررسی می‌شود.

۲- جلسه کاشت ایمپلنت فوری: پس از تعیین وقت، تمام مواد لازم و مورد نیاز بیمار برای مراجعه‌ی بیمار آماده می‌شود. از آنجا که ایمپلنت یک نوع جراحت کنترل شده است، باید منتظر آمپول بی‌حسی باشید. در‌ای مرحله دندان معیوب خارج شده تا بتوان پایه ایمپلنت را جایگذاری کرد اما پیش از جایگذاری پایه باید حفره‌ای در لثه ایجاد کرد تا پایه به خوبی جای بگیرد. اندازه‌ی حفره و سوراخی که در لثه ایجاد می‌شود و موقعیت پایه ایمپلنت از موارد مهمی است که دندانپزشکان به آن توجه می‌کنند. پس از ایجاد حفره و قرار دادن پایه ایمپلنت یک تاج موقت برای حفظ ظاهر بر روی پایه قرار می‌دهند تا زمانی که پایه به خوبی به استخوان جوش بخورد و تاج اصلی یا دائمی را روی آن قرار دهند. در واقع تفاوت اصلی ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی در اینجاست که تمام مراحل از کشیدن دندان تا کاشت دندان در یک جلسه صورت می‌گیرد.

مراحل ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه

درایمپلنت‌های فوری، آیا از نظر مراحل کار، درمان متفاوت است؟

حالا در این ایمپلنت‌های فوری، آیا از نظر مراحل کار، درمان متفاوت است؟ آیا ما جلوتر می‌افتیم؟ آیا به خاطر اسم فوریتی که روی آن است؛ به زمان کمتری نیاز دارد تا ما دندانمان را به دست بیاوریم؟ در اصل بله؛ چون اگر دندانتان را خارج کنید و سه ماه صبر کنید تا استخوان‌سازی انجام شود؛ سپس درمان ایمپلنت را شروع کنید؛ از آن به بعد هم باید سه ماه دیگر صبر کنید تا این ایمپلنت جوش بخورد؛ یعنی شش ماه طول می‌کشد.

اما اگر در یک مرحله این کار را انجام دهید؛ ظرف 3 الی 4 ماه بستگی به آن سطح ایمپلنت، کار دو مرحله را انجام داده‌اید. پس اینجا جلو می‌افتید. این شاید یکی از محاسن بسیار بزرگ ایمپلنت فوری باشد و به همین دلیل این‌قدر محبوب شده است. این‌یک قسمت از این قضیه است؛ آیا در ایمپلنت‌های فوری باید هزینه‌ی بیشتری را نسبت به ایمپلنت‌های عادی بپردازیم؟ آن قسمت جراحی و طراحی ایمپلنت که تقریباً یکسان است و هیچ فرقی نمی‌کند؛ فقط آن قسمتی که نیاز به (GBR) پیدا می‌کند.

اگر نیاز باشد که پودر استخوان بزنید؛ آن خدمتی است که به‌صورت جداگانه انجام می‌شود؛ بنابراین شاید هزینه‌ی تمام‌شده‌ی درمان شما را کمی متفاوت کند. در آخر باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا انجام همزمان این کار بهتر است؟ البته مزایای دیگری هم وجود دارد.

 زمانی که شما به‌صورت فِرِش ساکت ایمپلنت را بگذارید؛ اما به این نکته هم باید توجه کنید که آیا می‌شود همیشه فرش ساکت ایمپلنت گذاشت؟ خیر همیشه نمی‌شود ایمپلنت‌ها را به‌صورت فوری گذاشت و نیاز به مشاوره اولیه دندانپزشک دارد که بتوان تصمیم گرفت.

درایمپلنت‌های فوری، آیا از نظر مراحل کار، درمان متفاوت است؟

عوارض ایمپلنت فوری یا کاشت دندان یک روزه

ایمپلنت فوری نیز مانند هر جراحی دیگری یک سری عوارض کوتاه مدت مثل عفونت، خونریزی و … دارد. این عوارض طبیعی بوده و به سرعت برطرف می شوند. یکی از عوارض ایمپلنت فوری عدم رعایت فاصله مناسب بین ایمپلنت و دندان های مجاور است. معمولا بین دو ایمپلنت کمتر از 3 میلی‌متر و بین دندان ایمپلنت و طبیعی کمتر از 2 میلی‌متر باید فاصله باشد. از آنجا که در ایمپلنت فوری یک تاج موقت برای مدتی نقش دندان شما را بازی می کند.

هزینه ی پروتز موقت به هزینه ایمپلنت افزوده شده و علاوه بر آن هزینه لابراتور و زمانی را که صرف ساخت روکش می گردد نیز به هزینه اصلی افزوده می‌شود. ناگفته نماند ایمپلنت فوری حدود 10 درصد احتمال موفقیت را کاهش می دهد و احتمال شکست در این روش را بالا می برد زیرا زمان کمتری برای کاشت گذاشته می‌شود که البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که دکتر گلستانه تجربه بسیاری در این انواع روش های کاشت ایمپلنت دارند. ایشان خدمات کاشت ایمپلنت دیجیتال در اصفهان را نیز ارائه می دهند.

کاشت دندان در یک روز در اصفهان
کاشت دندان در یک روز در اصفهان

لازم به ذکر است که بایستی ایمپلنت فوری توسط دندانپزشک ماهر و توانمند انجام شود؛ زیرا بسیاری از مشکلات در حین ایمپلنت اتفاق می‌افتد. بخش دیگر نیز ممکن به دلیل کم‌توجهی بیمار نسبت به دستورات پزشک اتفاق بیفتد، به همین علت توصیه می‌شود تا موارد گفته شده توسط دندانپزشک را موبه‌مو انجام دهید.

عوارض ایمپلنت فوری

قیمت ایمپلنت فوری در اصفهان

سوالی که معمولا برای مراجعه کنندگان پیش می آید این است که قیمت یا هزینه ایمپلنت فوری چه مقدار از ایمپلنت معمولی بیشتر است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم هزینه ایمپلنت فوری بسته به شرایط هر بیمار متفاوت است و نمی توان برای همه ی بیماران یک نسخه پیچید. به طور کلی قیمت هر واحد ایمپلنت در محدوده 6 تا 12 میلیون تومان است. با توجه به این که برند مورد استفاده در ایمپلنت فوری حتما باید جز بهترین برند های ایمپلنت باشد، ایمپلنت فوری هزینه ی بیشتری دارد.

به طور کلی قیمت کاشت دندان فوری در اصفهان از 9 تا 15 میلیون تومان متغیر است که البته کمی از قیمت نوع معمولی اش یعنی قیمت ایمپلنت در اصفهان بیشتر است اما این را در نظر داشته باشید که شما با کاشت ایمپلنت فوری از هزینه های غیر منتظره ای چون پیوند استخوان فک و … در امان هستید.

ایمپلنت فوری در اصفهان

آیا کشیدن دندان و ایمپلنت فوری به صورت هم‌زمان امکان‌پذیر است؟

ایمپلنت از زمان‌های گذشته تا به الان تغییرات زیادی کرده و در حال حاضر روشی تحت عنوان ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک‌روزه در علم دندانپزشکی بسیار رایج شده، در این روش بر خلاف ایمپلنت سنتی دندانپزشک قادر است تمامی مراحل اعم از کشیدن تا کاشت ایمپلنت را در یک روز انجام دهد.

این روش معمولاً در شرایطی کاربرد دارد که فرد از استخوان مستحکم برخوردار باشد به همین علت برای تمامی افراد مناسب نیست.

آیا کشیدن دندان و ایمپلنت فوری به صورت هم‌زمان امکان‌پذیر است؟

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو از حساسیت بالایی برخوردار است؛ زیرا در دید افراد قرار داشته و نبود آن منجر به لبخند نازیبا و حتی بالاتر نشان داده شدن سن می‌شود، به همین علت اغلب دندانپزشکان برای کاشت دندان جلو، ایمپلنت فوری را پیشنهاد می‌دهند؛ زیرا فرد در کمترین زمان می‌تواند دندان از دست رفته‌اش را جایگزین کند.

ایمپلنت فوری دندان جلو

ایمپلنت فوری ارزان

با توجه به نوسانات بازار، ایمپلنت جزو گران‌ترین درمان‌های دندانپزشکی محسوب می‌شود و متأسفانه با توجه به استقبال مردم از ایمپلنت فوری بسیاری از مراکز غیرمجاز با تبلیغات دروغ مانند ایمپلنت فوری ارزان یا ایمپلنت با کمترین قیمت، افراد متقاضی را به سمت خود جذب کرده و با درمان نامناسب منجر به عوارض بسیار زیادی برای فرد می‌شوند.

دکتر آرش گلستانه در مطب خود این امکان را برای بیماران عزیز فراهم کرده‌اند تا هزینة ایمپلنت را به صورت اقساطی پرداخت کنند، جهت اطلاعات بیشتر صفحة ایمپلنت اقساطی در اصفهان را مطالعه نمایید.

ایمپلنت فوری ارزان

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت دندان معمولی

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم ایمپلنت فوری یکی از به‌روزترین روش‌ها جهت کاشت دندان است، این روش تفاوت‌های بسیاری با ایمپلنت دندان معمولی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان خونریزی در ایمپلنت فوری کاهش‌یافته است.
 • ایمپلنت فوری میزان درد، جراحت و دوران نقاهت فرد را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.
 • احتمال موفقیت نتیجه نهایی در ایمپلنت فوری نسبت به ایمپلنت معمولی بسیار زیادتر است؛ زیرا از تجهیزات به‌روز استفاده می‌شود.
 • روند ایمپلنت فوری سریع‌تر بوده و فرد در زمان کوتاه می‌تواند از دندانش را بازگرداند.
 • روند انجام ایمپلنت فوری نسبت به معمولی دقیق‌تر می‌باشد و در ایمپلنت معمولی احتمال خطا بسیار زیاد است.

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت دندان معمولی

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت فوری

مراقبت از ایمپلنت همانند مراقبت از دندان‌های طبیعی است و طول عمر ایمپلنت تا حد زیادی به این مرحله بستگی دارد، در وهله ی اول بیمار موظف است در طول روز دو بار مسواک بزند و بعد از هر بار صرف غذا دهانش را شستشو دهد. حال دیگر نکات مراقبتی عبارتند از:

 • بیمار بایستی مصرف سیگار، مشروبات الکلی را ترک کند؛ زیرا موارد گفته شده هم برای ایمپلنت و هم برای دندان طبیعی مضر هستند.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین پرهیز شود.
 • در هنگام ورزش‌هایی مانند فوتبال که احتمال برخورد ضربه به صورت وجود دارد استفاده از محافظ دندان فراموش نشود.
 • در روزهای ابتدایی از کمپرس یخ استفاده کرد و داروهای تجویز شده را به‌موقع مصرف کنید.

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری با لیزر

در این روش میزان خونریزی و جراحت بسیار کم می‌شود؛ زیرا برش و پیش آماده‌سازی جهت کاست دندان همگی با لیزر انجام می‌شود. از دیگر مزایای این روش این است که احتمال خطر ابتلا به عفونت بسیار کم می‌شود.

ایمپلنت فوری با لیزر

نتیجه گیری

در این مقاله دکتر آرش گلستانه جراحی فک و صورت در اصفهان ، ایمپلنت فوری در اصفهان (کاشت دندان یک روزه در اصفهان) را به طور کامل مورد بررسی قرار داد. طول عمر ایمپلنت بستگی به برند یا سازنده ایمپلنت و متخصص و پزشکی که کاشت دندان را انجام می‌دهد دارد. دکتر آرش گلستانه یکی از بهترین متخصصان ایمپلنت دندان در اصفهان می باشد که برای ارتباط با این دندانپزشک می توانید با شماره 09130206547 تماس بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
متخصص ایمپلنت در اصفهان | دکتر آرش گلستانه
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست