ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان چقدر است؟
مزایای ایمپلنت دیجیتال چیست؟
ایمپلنت دیجیتال و معمولی چه تفاوتی دارند؟
با توجه به پیشرفت علم دندانپزشکی، روش‌های جدیدی نیز برای کاشت ایمپلنت به وجود آمده است که مزایای زیادی نسبت به روش‌های معمولی کاشت ایمپلنت دارند. یکی از روش‌های جدید کاشت ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتال است.

ایمپلنت دیجیتال با ابزار‌های جدید و نرم افزارهای سه بعدی سازی انجام می‌شود و نیاز به برش و جراحی زیادی ندارد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد میزان رضایت از ایمپلنت دیجیتال، دو برابر ایمپلنت معمولی است. اگر در صدد کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید تا به یک نتیجه کلی برسید.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

همانطور که پیشتر هم اشاره شد ایمپلنت دیجیتال یکی از تکنولوژی های نو ظهور در عرصه دندانپزشکی است که در این روش از مدل سازی سه بعدی با استفاده از کامپیوتر برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی کمک می گیرند.

با در اختیار داشتن چنین تکنولوژی، دندانپزشکان قادر هستند تا عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک انجام دهند. شواهد حاکی از آن است که در آینده ی نزدیک ایمپلنت دیجیتال مرسوم تر شده و جای ایمپلنت معمولی را می گیرد که در نتیجه ی این امر روند درمان ایمپلنت با سرعت و دقت بیشتری طی می شود و کیفیت و زیبایی کار نهایی افزایش می یابد. دکتر گلستانه، متخصص ایمپلنت نیز خدمات کاشت ایمپلنت دیجیتال در اصفهان را انجام می دهند.

تماس با مطب دکتر گلستانه

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

انواع روشهای کاشت ایمپلنت شامل ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت‌های معمولی می‌شود که از لحاظ ساختار کاملاً شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی آن در تکنولوژی مورد استفاده و روند درمان است. در ایمپلنت دیجیتال، با استفاده از نرم‌افزار‌های کامپیوتری، وضعیت دقیق فک و ناحیه بی‌دندانی را بررسی می‌کنند تا بتوانند کمترین برش را بر روی لثه انجام دهند. به همین علت ایمپلنت‌های دیجیتال دیگر نیاز به بخیه و کشیدن بخیه‌ها ندارد.

همچنین به علت برش کمتر بیمار درد و خونریزی کمتری را تجربه می‌کنند و موفقیت در این روش بسیار بالاتر است. تفاوت دیگر ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی در هزینه تمام شده‌ی آن است که با توجه به مزایای آن متوجه می‌شوید که ارزش هزینه‌ی بیشتر را دارد. به طور کلی ایمپلنت دیجیتال به معنی راحتی بیشتر و درد کمتر برای بیمار، دوره نقاهت کوتاه‌تر و هزینه‌های کمتر در بلند مدت است.

 

مراحل و نحوه کاشت ایمپلنت دیجیتال

در جراحی کاشت ایمپلنت دیجیتال که به آن جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می‌شود. برای کاشت ایمپلنت با یک شبیه‌سازی رایانه‌ای سه بعدی، وضعیت استخوان و وضعیت عصبی دندان‌ها بررسی می‌شود. در این روش با شبیه‌ساز سه بعدی، کوچک‌ترین برش روی لثه ایجاد می‌شود و شما دیگر نیازی به انجام بخیه برای لثه خود ندارید. کاشت ایمپلنت دیجیتال در دو جلسه انجام می‌شود. ابتدا بیمار عکس‌های مورد نیاز را تهیه می‌کند و به دندانپزشک نشان می‌دهد.

متخصص ایمپلنت پس از بررسی وضعیت کامل فک و ناحیه بی‌دندانی به صورت دیجیتال، کاشت ایمپلنت را آغاز می‌‎‌کند. دندانپزشک پس از بررسی دقیق با امکانات مورد نیاز و بی‌حسی، شکاف کوچکی در لثه ایجاد می‌کند تا بتواند به استخوان دسترسی پیدا کند. پس از آن دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند و پایه ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهد.

با تجهیزاتی که در ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌شود، راهنمای کاملاً دقیقی با توجه به محل قرار‌گیری دندان‌های شما در اختیار دندانپزشک قرار می‌گیرد. جراح با استفاده از اطلاعات به دست آمده می‌تواند جراحی را با کم‌ترین آسیب به اعصاب اطراف یا دندان‌های مجاور انجام دهد. در این روش از کاشت ایمپلنت دقیق‌ترین و کوچک‌ترین شکاف‌های ممکن ایجاد می‌شود.

مراحل و نحوه کاشت ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال

از آنجا که در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود، دقت در مراحل کاشت نیز بالا می‌رود. برای مثال وقتی که از راهنمای جراحی به کار گرفته می‌شود، برش در ناحیه‌ی بی‌دندانی به حداقل مقدار خود می‌رسد و به دنبال آن خونریزی کمتر می‌شود و دوره نقاهت نیز به حداقل مقدار خود می‌رسد. در ادامه مزیت‌های ایمپلنت دیجیتال را به طور کامل بررسی کرده‌ایم:

 • ایمپلنت دقیقا در جای خود قرار می‌گیرد.
 • پروتز دندانی با تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شود.
 • با حداقل برش انجام می‌شود.
 • درد و خون‌ریزی کمی دارد.
 • دوره نقاحت به حداقل مقدار خود می‌رسد.
 • در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود. (ایمپلنت معمولی حتی ممکن است تا چندین ساعت نیز زمان ببرد.)
 • به تعداد بازدید و مراجعه کمتری نیاز دارد.
 • داده ها و اطلاعات از طریق کامپیوتر ذخیره‌سازی شده و نگهداری و ارسال آنها تسهیل می شود.
 • درصد موفقیت در این روش بیشتر است.
 • طول عمر بیشتری دارد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال

از آنجا که ایمپلنت از لحاظ ساختار همانند ایمپلنت معمولی هستند و فقط در روند کار و تکنولوژی مورد استفاده طی درمان با یکدیگر متفاوت هستند، نمی‌توان گفت ایمپلنت به روش دیجیتال نسبت به روش معمولی دارای معایبی است؛ تنها ایرادی که می‌توان به ایمپلنت دیجیتالی گرفت هزینه‌ی آن است که با در نظر گرفتن مزایای آن می‌توان از این مورد چشم پوشی کرد. در واقع هزینه‌ی بیشتر آن عیب محسوب نمی‌شود و شما با کمی تحقیق درمورد محاسن ایمپلنت دیجیتال به این نتیجه خواهید رسید که این هزینه‌ی بیشتر ارزشش را دارد.

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می‌برد؟

زمان مورد نیاز برای ایمپلنت دیجیتال به مهارت و توانمندی متخصص و تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز و شرایط بیمار بستگی دارد، حال فرایند نصب ایمپلنت دیجیتال شامل برنامه‌ریزی قبل از کاشت، تصاویر رادیو گرافی، انجام جراحی می‌شود و تمامی این مراحل ممکن است ساعت‌ها طول بکشد البته در برخی موارد اگر شرایط بیمار مناسب نباشد ممکن است کاشت ایمپلنت از مراحل ابتدایی تا پایان درمان ماه‌ها طول بکشد.

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می‌برد؟

درد ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟

بسیاری از بیاران در زمان مراحعه می پرسند که آیا ایمپلنت درد دارد؟  در جواب این سؤال باید گفت بله و میزان درد و زمان آن بستگی به بیمار دارد، در طول جراحی دندانپزشک بی‌حسی تزریق کرده و بیمار هیچ دردی احساس و درد پس از ایمپلنت زمانی آغاز می‌شود که اثر بی‌حسی از بین برود، برای تسکین درد دندانپزشک مسکن تجویز کرده و بیمار موظف است در ساعات مقرر دارو‌ها را مصرف کند.

به گفته دکتر آرش گلستانه

درد پس از ایمپلنت معمولاً تا یک هفته ادامه دارد، حال بسته به شرایط بیمار ممکن است در برخی موارد بیشتر یا کمتر از یک هفته شود و در صورتی که بیشتر از یک هفته، در ناحیه کاشت ایمپلنت درد داشتید حتماً به دندانپزشک مراجعه کنید تا معاینه و بررسی لازم انجام شود.

عوامل بسیار زیادی نظیر عدم تطبیق ایمپلنت با استخوان، عفونت و غیره نیز منجر به درد پس از ایمپلنت می‌شوند به همین خاطر توصیه می‌کنیم که اگر درد بیشتر از یک هفته ادامه داشت و همچنین شدت آن کاهش نیافت بایستی به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

درد ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ایمپلنت دیجیتال همانند ایمپلنت معمولی دارای محدودیت سنی خاصی نیست و شرایط کاشت ایمپلنت دیجیتال تفاوتی با ایمپلنت معمولی ندارد و هر کسی که واجد شرایط برای کاشت ایمپلنت باشد، می تواند کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال را نیز انجام دهد و البته از مزایای بیشتری نسبت به ایملپنت معمولی برخوردار شوند. در ادامه این شرایط را با هم مرور می کنیم:

 • برخورداری از سلامت دهان و لثه
 • وضعیت مناسب سلامت عمومی بیمار یا تحت کنترل بودن برخی بیماری ها مانند دیابت
 • دارای تراکم استخوان در محل کاشت ایمپلنت (در غیر این صورت پیش از کاشت ایمپلنت باید عمل پیوند استخوان انجام دهید)
 • عدم مصرف دخانیات علی الخصوص سیگار چند هفته پیش از جراحی و چند هفته بعد از جراحی
 • توانایی رعایت بهداشت دهان و دندان

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت پانچ در اصفهان

در روش ایمپلنت پانچ، دندانپزشک یک پانچ و یا ایمپلنت را بدون عمل جراحی درون قرار می‌دهد، این روش اغلب برای کسانی که استفاده می‌شود که به دلیل ترس از ایمپلنت اقدام به پر کردن جای خالی دندانشان نکرده‌اند، حال سؤال اینجاست قیمت ایمپلنت پانچ در اصفهان چقدر است؟ در جواب این سؤال باید گفت هزینه ایمپلنت به موارد بسیاری نظیر تخصص دندانپزشک، برند ایمپلنت، تجهیزات مورد استفاده و درمان‌های جانبی متفاوت است، حال شرایط افراد با یکدیگر یکسان نیست و همین امر موجب آن می‌شود که نتوانست قیمت دقیق برای ایمپلنت پانچ اعلام کرد.

ایمپلنت پانچ در اصفهان

ایمپلنت فوری دیجیتال

ایمپلنت فوری را می‌توان با ایمپلنت دیجیتال ترکیب کرد، حال در روش ایمپلنت فوری دیجیتل بایستی بیمار یک جلسه لز قبل شروع درمان جهت طراحی گاید به مطب دندانپزشک مراجعه کند، حال در این روش ابتدا دندانپزشک توسط دستگاه و نرم افزارهای مخصوص گاید جراحی را طراحی کرده و سپس اقدام به کاشت دندان به روش ایمپلنت فوری می‌کند، جهت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود مقاله ایمپلنت فوری در اصفهان را مطالعه نمایید.

ایمپلنت فوری دیجیتال

هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

از آن‌جایی که ایمپلنت دیجیتال، جدیدترین روش برای کاشت دندان است و تهیه دستگاه‌های ایمپلنت دیجیتال هزینه بر است، قیمت آن نسبت به سایر روش‌های کاشت ایمپلنت بیشتر است. با توجه به مزایایی که در مورد آن گفته شد می‌توان گفت که ارزش هزینه بالا را دارد. دلیل دیگر بالا بودن قیمت آن این است که کلینیک‌های کمی از ایمپلنت دیجیتال برای کاشت دندان استفاده می‌کنند.

در ایمپلنت دیجیتال نیز همانند ایمپلنت معمولی استفاده از برند مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ همچنین کیفیت و جنس روکش نیز اهمیت بالایی دارد که این دو مورد تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده ی ایمپلنت دارند. به طور کلی قیمت ایمپلنت در اصفهان از 6 تا 12 میلیون تومان متغیر است که بر این هزینه در ایمپلنت دیجیتال، 30 درصد افزوده می شود.

این نکته را هم در نظر بگیرید که ایمپلنت دیجیتال برای برنده های معتبر و با کیفیت تری انجام می شود که نهایتا قیمت ایمپلنت دیجیتال به 12 تا 15 میلیون تومان می رسد. برای اطلاع دقیق از هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان با مطب دکتر گلستانه تماس حاصل فرمایید.

هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

ایمپلنت رایگان در اصفهان

برخی از مراکز ایمپلنت به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند ممکن است قصد داشته باشند متقاضیان را با تبلیغاتی نظیر ایمپلنت رایگان و ایمپلنت ارزان در اصفهان به سمت خود جذب کنند، در کل ایمپلنت، درمانی گران است و تبلیغاتی تحت عنوان ایمپلنت رایگان و ایمپلنت ارزان دروغی بیش نیست.

به طور مثال مراکزی که ایمپلنت دیجیتال ارزان انجام می‌دهند ممکن است دندانپزشک مهارت و تخصص نداشته باشد و یا از برند معتبر استفاده نکند. به همین علت بیمار بایستی تمامی عواقب آن از جمله عفونت، شکست ایمپلنت و دیگر عوارض آن را به جان بخرد. جهت اطلاع از ایمپلنت اقساطی در اصفهان می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

ایمپلنت رایگان در اصفهان

بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در اصفهان چه ویژگی‌هایی دارد؟

با توجه به حساسیت ماشت ایمپلنت و افزایش دندانپزشکانی که در حوزه‌ی ایمپلنت فعالیت می‌کنند دغدغه‌ی بسیاری از بیماران پیدا کردن مرکز ایمپلنت اصفهان است، در ادامه قصد داریم این مورد را به صورت مفصل بررسی کنیم و ویژگی‌های بهترین ایمپیلنوتولوژیست به شرح ذیل است:

 • مدارک مربوط را دریافت کرده باشد.
 • دارای سابقه‌ی موفق بوده و رضایت بیماران قبلی را جلب کرده باشد.
 • به بیمار مشاوره داده و وی را درجریان کامل روند درمان قرار دهد.
 • قیمت معقولانه دریافت کند.
 • از بهترین تجهیزات روز دنیا بهره ببرد.

بهترین دکتر ایمپلنت دیجیتال در اصفهان چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین مرکز ایمپلنت در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مسائلی که باعث شده افراد و همشهریان عزیز در انتخاب متخصص با چالش مواجه شوند انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت در اصفهان است، حال ما در ادامه قصد داریم ویژگی بهترین کلینیک ایمپلنت را به شما معرفی کنیم که به شرح ذیل است:

 • بهترین مرکز ایمپلنت بایستی با دندانپزشکان مجرب همکاری داشته باشد.
 • کادر گرسنل بایستی دارای تجربه و برخورد حرفه‌ای باشند.
 • بهترین کلینیک دندانپزشکی فعال در حوزه ی ایمپلنت بایستی از بروزترین تجهیزات استفاده کند.
 • بهترین مرکز ایمپلنت بایستی از بهترین برندهای ایمپلنت استفاده کند.

بهترین مرکز ایمپلنت در اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟

کلام آخر

ایمپلنت دیجیتال در اصفهان یکی از روش‌های بسیار عالی بوده که در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکان ان را به بیماران خود پیشنهاد می‌دهند، البته این روش برای تممام افراد مناسب نبوده و فرد بایستی توسطدندانپزشک معاینه شود، از مزایای این روش این است که نسبت به ایمپلنت سنتی دقیق‌تر بوده و در زمان کمتری انجام می‌گیرد زیرا دستگاه و نرم‌افزارهی پشرفته به کمک دندانپزشک آمده‌اند.

قیمت این روش تقریباً بالا بوده و با توجه به نوسانات بازار نیز متغیر است پس از بیماران عزیز خواهشمندیم که فریب تبلیغات دروغ را نخورند و به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت باشند زیرا درمان‌های مرتبط با دهان و دندان شوخی بردار نیست و کوچکترین خطا توسط دندانپزشک فرد تا سالیان طولانی با چالش مواجه می‌کند.

جهت استعلام و رزرو نوبت می توانید با شماره درج شده در صفحه ی تماس با پزشک، با ما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که شما در مرکز ایمپلنت دکتر گلستانه می‌توانید از خدمات دندانپزشکی آرام بخش تحت بیهوشی در اصفهان بهره‌مند شوید.

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت فوری | کاشت دندان در یک روز در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
دکتر آرش گلستانه، جراح فک و صورت در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست