ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

با توجه به پیشرفت علم دندانپزشکی، روش‌های جدیدی نیز برای کاشت ایمپلنت به وجود آمده است که مزایای زیادی نسبت به روش‌های معمولی کاشت ایمپلنت دارند. یکی از روش‌های جدید کاشت ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتال است. ایمپلنت دیجیتال با ابزار‌های جدید و نرم افزارهای سه بعدی سازی انجام می‌شود و نیاز به برش و جراحی زیادی ندارد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد میزان رضایت از ایمپلنت دیجیتال، دو برابر ایمپلنت معمولی است. اگر در صدد کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید تا به یک نتیجه کلی برسید.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

همانطور که پیشتر هم اشاره شد ایمپلنت دیجیتال یکی از تکنولوژی های نو ظهور در عرصه دندانپزشکی است که در این روش از مدل سازی سه بعدی با استفاده از کامپیوتر برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی کمک می گیرند.

با در اختیار داشتن چنین تکنولوژی، دندانپزشکان قادر هستند تا عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک انجام دهند. شواهد حاکی از آن است که در آینده ی نزدیک ایمپلنت دیجیتال مرسوم تر شده و جای ایمپلنت معمولی را می گیرد که در نتیجه ی این امر روند درمان ایمپلنت با سرعت و دقت بیشتری طی می شود و کیفیت و زیبایی کار نهایی افزایش می یابد. دکتر گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان نیز خدمات کاشت ایمپلنت دیجیتال در اصفهان را انجام می دهند.

تماس با مطب دکتر گلستانه

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

انواع روشهای کاشت ایمپلنت عبارتند ازایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت های معمولی که از لحاظ ساختار کاملاً شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی آن در تکنولوژی مورد استفاده و روند درمان است. در ایمپلنت دیجیتال، با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری، وضعیت دقیق فک و ناحیه بی دندانی را بررسی می کنند تا بتوانند کمترین برش را بر روی لثه انجام دهند. به همین علت ایمپلنت های دیجیتال دیگر نیاز به بخیه و کشیدن بخیه ها ندارد.

همچنین به علت برش کمتر بیمار درد و خونریزی کمتری را تجربه می کنند و موفقیت در این روش بسیار بالاتر است. تفاوت دیگر ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی در هزینه تمام شده ی آن است که با توجه به مزایای آن متوجه می شوید که ارزش هزینه ی بیشتر را دارد. به طور کلی ایمپلنت دیجیتال به معنی راحتی بیشتر و درد کمتر برای بیمار، دوره نقاهت کوتاه تر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.

مراحل و نحوه کاشت ایمپلنت دیجیتال

در جراحی کاشت ایمپلنت دیجیتال که به آن جراحی پیوند ناوبری دیجیتال نیز گفته می‌شود. برای کاشت ایمپلنت با یک شبیه سازی رایانه ای سه بعدی، وضعیت استخوان و وضعیت عصبی دندان‌ها بررسی می‌شود. در این روش با شبیه ساز سه بعدی، کوچک‌ترین برش روی لثه ایجاد می‌شود و شما دیگر نیازی به انجام بخیه برای لثه خود ندارید. کاشت ایمپلنت دیجیتال در دو جلسه انجام می‌شود. ابتدا بیمار عکس‌های مورد نیاز را تهیه می کند و به دندانپزشک نشان می‌دهد.

متخصص ایمپلنت پس از بررسی وضعیت کامل فک و ناحیه بی دندانی به صورت دیجیتال، کاشت ایمپلنت را آغاز می‎‌کند. دندانپزشک پس از بررسی دقیق با امکانات مورد نیاز و بی حسی، شکاف کوچکی در لثه ایجاد می‌کند تا بتواند به استخوان دسترسی پیدا کند. پس از آن دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند و پایه ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهد.

با تجهیزاتی که در ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌شود، راهنمای کاملا دقیقی با توجه به محل قرار گیری دندان‌های شما در اختیار دندانپزشک قرار می‌گیرد. جراح با استفاده از اطلاعات به دست آمده می‌تواند جراحی را با کم‌ترین آسیب به اعصاب اطراف یا دندان‌های مجاور انجام دهد. در این روش از کاشت ایمپلنت دقیق‌ترین و کوچک‌ترین شکاف‌های ممکن ایجاد می‌شود.

مراحل ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال

از آنجا که در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته استفاده می شود، دقت در مراحل کاشت نیز بالا می رود. برای مثال وقتی که از راهنمای جراحی به کار گرفته می شود، برش در ناحیه ی بی دندانی به حداقل مقدار خود می رسد و به دنبال آن خونریزی کمتر می شود و دوره نقاهت نیز به حداقل مقدار خود می رسد. در ادامه مزیت های ایمپلنت دیجیتال را به طور کامل بررسی کرده ایم:

 • ایمپلنت دقیقا در جای خود قرار می‌گیرد.
 • پروتز دندانی با تکنولوژی روز دنیا ساخته می شود.
 • با حداقل برش انجام می‌شود.
 • درد و خون‌ریزی کمی دارد.
 • دوره نقاحت به حداقل مقدار خود می رسد.
 • در کمتر از 30 دقیقه انجام می شود. (ایمپلنت معمولی حتی ممکن است تا چندین ساعت نیز زمان ببرد.)
 • به تعداد بازدید و مراجعه کمتری نیاز دارد.
 • داده ها و اطلاعات از طریق کامپیوتر ذخیره سازی شده و نگهداری و ارسال آنها تسهیل می شود.
 • درصد موفقیت در این روش بیشتر است.
 • طول عمر بیشتری دارد.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

معایب ایمپلنت دیجیتال

از آنجا که ایمپلنت از لحاظ ساختار همانند ایمپلنت معمولی هستند و فقط در روند کار و تکنولوژی مورد استفاده طی درمان با یکدیگر متفاوت هستند، نمی توان گفت ایمپلنت به روش دیجیتال نسبت به روش معمولی دارای معایبی است؛ تنها ایرادی که می توان به ایمپلنت دیجیتالی گرفت هزینه ی آن است که با در نظر گرفتن مزایای آن می توان از این مورد چشم پوشی کرد. در واقع هزینه ی بیشتر آن عیب محسوب نمی شود و شما با کمی تحقیق درمورد محاسن ایمپلنت دیجیتال به این نتیجه خواهید رسید که این هزینه ی بیشتر ارزشش را دارد.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ایمپلنت دیجیتال همانند ایمپلنت معمولی دارای محدودیت سنی خاصی نیست و شرایط کاشت ایمپلنت دیجیتال تفاوتی با ایمپلنت معمولی ندارد و هر کسی که واجد شرایط برای کاشت ایمپلنت باشد، می تواند کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال را نیز انجام دهد و البته از مزایای بیشتری نسبت به ایملپنت معمولی برخوردار شوند. در ادامه این شرایط را با هم مرور می کنیم:

 • برخورداری از سلامت دهان و لثه
 • وضعیت مناسب سلامت عمومی بیمار یا تحت کنترل بودن برخی بیماری ها مانند دیابت
 • دارای تراکم استخوان در محل کاشت ایمپلنت (در غیر این صورت پیش از کاشت ایمپلنت باید عمل پیوند استخوان انجام دهید)
 • عدم مصرف دخانیات علی الخصوص سیگار چند هفته پیش از جراحی و چند هفته بعد از جراحی
 • توانایی رعایت بهداشت دهان و دندان

ایمپلنت دیجیتال مناسب کیست؟

هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

از آن‌جایی که ایمپلنت دیجیتال، جدیدترین روش برای کاشت دندان است و تهیه دستگاه‌های ایمپلنت دیجیتال هزینه بر است، قیمت آن نسبت به سایر روش‌های کاشت ایمپلنت بیشتر است. با توجه به مزایایی که در مورد آن گفته شد می‌توان گفت که ارزش هزینه بالا را دارد. دلیل دیگر بالا بودن قیمت آن این است که کلینیک‌های کمی از ایمپلنت دیجیتال برای کاشت دندان استفاده می‌کنند.

در ایمپلنت دیجیتال نیز همانند ایمپلنت معمولی استفاده از برند مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است؛ همچنین کیفیت و جنس روکش نیز اهمیت بالایی دارد که این دو مورد تاثیر مستقیم در قیمت تمام شده ی ایمپلنت دارند. به طور کلی قیمت ایمپلنت در اصفهان از 6 تا 12 میلیون تومان متغیر است که بر این هزینه در ایمپلنت دیجیتال، 30 درصد افزوده می شود. این نکته را هم در نظر بگیرید که ایمپلنت دیجیتال برای برنده های معتبر و با کیفیت تری انجام می شود که نهایتا قیمت ایمپلنت دیجیتال به 12 تا 15 میلیون تومان می رسد. برای اطلاع دقیق از هزینه ایمپلنت دیجیتال در اصفهان با مطب دکتر گلستانه تماس حاصل فرمایید.

 

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت فوری | کاشت دندان در یک روز در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
دکتر آرش گلستانه، جراح فک و صورت در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست