دندانپزشکی آرام بخش تحت بیهوشی در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
جراحی و کاشت ایمپلنت تحت بیهوشی در اصفهان | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

دندانپزشکی آرام بخش تحت بیهوشی برای افرادی که از دندانپزشکی می‌ترسند بسیار راهکار مفیدی است. بیماران به خصوص کودکان معمولا انتظار دارند خدمات دندانپزشکی را در محیطی آرام و بدون ترس تجربه کنند. در کلینیک دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت می‌توانید انواع خدمات دندانپزشکی را بدون احساس درد تجربه کنید.

 

مشاوره آنلاین جهت کاشت ایمپلنت با استفاده از خدمات بیهوشی و سدیشن در اصفهان توسط دکار آرش گلستانه

جراحی و کاشت ایمپلنت تحت بیهوشی و خواب عمیق (سدیشن) در اصفهان

 

امروز قصد دارم درباره ی یکی از تجربیات خودم صحبت کنم. من از دندان پزشکی به شدت میترسم و واهمه دارم؛ این قضییه ممکن است از نظر دیگران خنده‌دار و مضحک به نظر بیاید، اما نکته اینجاست که این مسئله مشکل من نیست. بلکه معمولاً در اثر عوامل یا مشکلاتی می‌باشد که در کودکی برای فرد به‌وجود می‌آید. به این صورت که ممکن است حتی شما نیز جزو افرادی باشید که از دندان پزشکی بترسید. اما این ترس و واهمه می‌تواند شامل درجات متفاوتی باشد، بعضی از افراد به علت ترسیدن اصلاً به دندان پزشکی مراجعه نمی کنند، بعضی دیگر هم به علت ترس حتی حاضر نیستند به دندان خود نگاه کنند. یک سری از افراد نیز مثل بنده از دندان پزشکی می‌ترسند اما سرانجام با خواهش و تمنا و لطف دوستان مشکل حل می‌شود. اگر در حالت اول یا دوم هستید این مورد می‌تواند عارضه‌ی سلامتی برای شما به وجود‌ آورد چرا که دندان های هر فرد برای سلامت وی بسیار مهم هستند. در این صورت

ما از روش‌هایی استفاده می‌کنیم که قادر باشیم جلوی ترس بیماران را بگیریم. این روش‌‌ها می‌توانند شامل روش‌های روان درمانی یا استفاده از روشی به نام دندان پزشکی در خواب یا سدیشن (کاشت ایمپلنت تحت بیهوشی و خواب عمیق) باشد.

تماس با مطب دکتر گلستانه

اما در واقع سدیشن چیست؟


در سدیشن ما با کمک متخصصین بیهوشی در مراکزی که امکان و اجازه‌ی درمان های بیهوشی را داشته باشند از داروهایی استفاده می‌کنیم که فرد را در حالت خواب قرار دهد. ما در مرکز ایمپلنت وکاشت دندان دکتر آرش گلستانه در شهر اصفهان، امکانات و زیرساخت های لازم در جهت کاشت ایمپلنت و جراحی در خواب یا سدیشن را فراهم کرده ایم تا بیمارانی که در سنین بالا و با ترس از جراحی به مرکز ما مراجعه می کنند، بتوانند با خیالی آسوده جراحی و کاشت ایمپلنت را انجام دهند. توجه کنید که معمولاً فرمان بیهوشی کامل برای درمان های ساده دندانپزشکی صادر نمی‌شود.

حالت خواب یا سدیشن به این معناست که اگر فرد را صدا بزنیم یا باعث حرکت بدن فرد شویم شخص از خواب بیدار میشود و حتی چشم های خود را باز میکند اما از آن لحظه هیچ اطلاعی ندارد و قادر به درک این نیست که چه اتفاقی برای او می‌افتد و نهایتاً بعد از اینکه شخص بیدار شد به یاد نمی‌آورد چه اتفاقی برای دندان‌های وی افتاده است، که می‌تواند نکته مثبتی در این زمینه باشد. اما در کل بهتر است از روش اول یعنی همان روان درمانی استفاده کرد ولی در مواردی که شما ترس خیلی زیادی دارید سدیشن یا دندان پزشکی در خواب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی از درمان های دندانپزشکی در سنین کودکی تا پیری استفاده کنید.

مزایای دندانپزشکی تحت آرام بخش

در این روش بیمار خوابی آرام و عمیق دارد و دندانپزشک می تواند درمان را با حوصله انجام دهد. در دندانپزشکی آرام بخش، بیمار با دوز بسیار پایین داروی بیهوشی به خوابی آرام می رود و دندانپزشک همان طور که اشاره شد با خونسردی درمان را انجام می‌دهد. در دندانپزشکی آرام بخش با روش Sedation متخصص بیهوشی همیشه حضور دارد و نیازی به استفاده از دستگاه های بیهوشی نیست. هم چنین بیمار با دستگاه های مانیتورینگ قلبی، ریوی تحت نظر است.

مزایای دندانپزشکی آرام بخش

کاربرد دندانپزشکی تحت بیهوشی و آرام بخشی در اصفهان

برای بیماران زیر پیشنهاد می‌شود از دندانپزشکی آرام بخش با بیهوشی استفاده شود تا روند درمان موفقیت آمیز انجام شود:

  • کودکان سن پایین که قادر به همکاری با دندانپزشک نیستند.
  • کودکان پریشان و مضطرب که به بیماری‌های اوتیسم مبتلا هستند و دندان‌هایی پوسیده دارند.
  • بیمارانی که از دندانپزشکی می‌ترسند.
  • افرادی که تجربه بدی از دندانپزشکی دارند.
  • بیمارانی که مشکلات خاص مانند: مشکلات مفصلی، حالت تهوع شدید، رفلکس و زبان بزرگ دارند.
  • بیمارانی که معلولیت دارند یا عقب افتاده ذهنی اند.
  • اقدامات درمانی پیچیده که بی حسی موضعی قابل انجام نیست.

چه افرادی می‌توانند از بی‌حس کننده‌ها و آرام بخش‌ها استفاده کنند؟

برای دندانپزشکی آرام بخش ابتدا دندانپزشک در مورد روش‌های موجود با شما صحبت می‌کند. هم چنین توصیه‌های لازم را به شما می‌کند. برای بزرگسالان دندانپزشک بهترین گزینه را پیشنهاد می‌کند. برای بیمارانی که از دندانپزشکی می‌ترسند و قصد دارند جراحی فک و صورت انجام دهند، آرام بخش‌هایی که بیمار را در حالت هوشیار نگه می‌دارد مناسب است. برای کودکان بالای یک سال، بیماران صرع و آسم، بیماران عقب مانده ذهنی می‌توان از بی حس کننده هایی که با آن هوشیارند استفاده کرد. علاوه بر این اگر بیمار به بی حس کردن بخش خاصی از دهان عادت دارد و بی حس کننده های موضعی برایش اثر نداردمی تواند از بی حس کننده هایی که با آن هوشیار است استفاده کند.

چه افرادی می‌توانند از بی‌حس کننده‌ها و آرام بخش‌ها برای ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

تفاوت سدیشن با بیهوشی عمومی در مطب دندان پزشکی


سوال های پرتکراری که مطرح میشوند،  تفاوت سدیشن و بیهوشی عمومی در چه چیزی یا چه چیز هایی است ؟ و در چه مواردی استفاده می‌شود؟ در مواردی که بیمار مضطرب است یا فوبیا دارد و یا در زمانی که عمل جراحی پیچیده ای پیش رو داریم و نیاز به درمان طولانی مدت دارد معمولاً از روش های کوراکی ، تزریقی یا استنشاقی برای کم هوشیار کردن یا نیمه هوشیار کردن بیمار که اصطلاحاً سدیشن گفته می‌شود استفاده می‌کنیم. اما در مواردی که نیازمند کار پیچیده و در اتاق عمل است مانند: پیوند استخوان‌های پیشرفته و باز سازی‌های پیشرفته بهتر است که کار در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی با استفاده از داروها و گازهای استنشاقی قرار بگیرد. بنابراین بایستی به این نکته توجه داشت درکلینیک کارکردن با سدیشن امکان پذیر است اما در اتاق عمل هم با سدیشن و هم با بیهوشی عمومی جراحی و کار بر روی بیمار امکان پذیر است. چنانچه شما هم از جراحی ایمپلنت و کاشت دندان ترس دارید و بی دندانی موجب ناراحتی شما شده است می توانید از جراحی تحت خواب عمیق یا سدیشن در مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه در اصفهان استفاده کنید. جهت ارتباط با ما می توانید از راه های ارتباطی در سایت  استفاده کنید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین روش های کاشت دندان
نوشتهٔ بعدی
قیمت ایمپلنت دندان اصفهان (1401)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست