متخصص ایمپلنت در اصفهان | دکتر آرش گلستانه

بدون دیدگاه
مقالات
دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان

انتخاب متخصص ایمپلنت در اصفهان و یا هر شهر دیگری احتمالا اولین تصمیم برای شماست تا برای کاشت دندان اقدام کنید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا فاکتورهای تشخیص بهترین متخصص ایمپلنت را مرور کنیم و با هم دیگر یاد بگیریم که چطور یک متخصص ایمپلنت حرفه‌ای را تشخیص دهیم و انتخاب کنیم. اگر شما هم به دنبال متخصص ایمپلنت در اصفهان هستید پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله را تا انتها بخوانید و پیش از آن تصمیم به انتخاب نگیرید.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت یکی از روش فوق‌العاده جهت پر کردن جای خالی دندان است، ایمپلنت‌ها از سه بخش پیچ، اباتمنت و پروتز تشکیل می‌شوند، پیچ درون قرار داده شده و  عملکردی مشابه ریشه ی دندان طبیعی دارد، وظیقه اباتمنت نیز اتصال میان پیچ و بخش بالایی است و  پروتز نیز به عنوان تاج دندان عمل کرده و بر روی اباتمنت قرار می‌گیرد.

فلزی که در ساخت ایمپلنت استفاده می‌شود تیتنیوم است، این نوع فلز به گونه‌ای است که بدن نسبت به آن واکنش آلرژیک نشان نمی‌دهد، از مزایای تیتانیوم می‌توان به مواردی نظیر استحکام، سازگاری با بدن، مقاومت در برابر زنگ‌زدگی، مقاومت در برابر امواج الکتریکی و غیره اشاره کرد.

ایمپلنت چیست؟

به چه کسی متخصص ایمپلنت میگوییم؟

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که تمامی دندان پزشکان که دوره ی عمومی دندانپزشکی را گذرانده اند می توانند کاشت دندان را انجام دهند. متخصصین ایمپلنت علاوه بر پشت سر گذاشتن دوره عمومی، دوره ای 3 الی 4 ساله را نیز باید طی کنند که به طور کامل به بیهوشی و نحوه ی قرار دادن ایمپلنت می‌پردازد. بنابراین دندانپزشکانی که این دوره را نیز میگذرانند از تبحر بالایی برخوردار هستند.

متخصص کاشت دندان پیش از شروع به کار با معاینه اولیه و بررسی عکس ها، بهترین روش کاشت دندان را به شما پیشنهاد می‌دهند؛ همچنین با بررسی‌های دقیق از استحکام استخوان فک شما نیز آگاه می‌شوند تا اگر نیاز به عمل پیوند استخوان دارید، پیش از کاشت ایمپلنت انجام گیرد.

متخصص ایمپلنت همچنین شما را با برندهای مختلف و خصوصا با کیفیت ایمپلنت آشنا می‌کند چرا که ایمپلنت های با کیفیت طول عمر بیشتری دارند و یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در موفقیت ایمپلنت هستند.

تماس با مطب دکتر گلستانه

همانطور که می‌دانید کاشت ایمپلنت، پروسه ای حساس است و پیچیدگی های خاص خود را دارد. متخصص ایمپلنت، با تجربه و مهارتی که کسب کرده می‌تواند پروسه را در بهترین شرایط پیش ببرد و عوارض ایمپلنت را به حداقل برساند. همچنین متخصص ایمپلنت به تکنولوژی های جدید مسلط است تا پروسه با درد کمتر و بدون خونریزی انجام شود. دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان، خدمات ایمپلنت دیجیتال در اصفهان را نیز انجام می دهد. پس از انجام جراحی، متخصص ایمپلنت مراقبت های لازم را به شما گوشزدمی‌کند تا درد و عوارض پس از کاشت به حداقل خود برسد و درصد موفقیت کاشت دندان بالا رود.

حال سوالی که پیش می آید این است که آیا کاشت ایمپلنت باید توسط متخصص ایمپلنت صورت گیرد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم بله؛ کاشت ایمپلنت دندان پروسه ای حساس و زمان بر است و اگر پزشک از تجربه خوبی برخوردار نباشد ممکن است به اشتباهات جبران ناپذیری ختم شود و حتی در مواردی نیاز باشد ایمپلنت را به طور کامل خارج کرد. با مراجعه به یک متخصص کارکشته و با تجربه موفقیت ایمپلنت خود را تضمین کنید و ایمپلنتی با طول عمر بالا داشته باشید.

متخصص ایمپلنت کیست؟

ویژگی های متخصص ایمپلنت

به طور کلی در انتخاب دندانپزشک مورد نظر باید یک سری فاکتورها را بررسی کنیم تا به یک مقایسه کلی برسیم. در ادامه لیستی از اصلی ترین فاکتورها را آورده‌ایم که می‌توانید با توجه به آن و مقایسه ی دندانپزشکان با یکدیگر به نتیجه مطلوبتان برسید:

  1. تخصص دندانپزشک
  2. تجربه و نتایج قبلی (عکس های قبل و بعد)
  3. تجهیزات و امکانات به روز
  4. محل دانشگاه و دوره های گذرانده شده

مزیت های متخصص ایمپلنت

حالا که با متخصص ایمپلنت و ویژگی‌هایش آشنا شدیم در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم که متخصص ایمپلنت اصلا چه مزایایی برای ما دارد و چرا باید به متخصصین ایمپلنت مراجعه کنیم؟ در ادامه چند مورد را بررسی کرده ایم:

  • به طور دقیق و کامل شرایط دندان‌های شما را مورد بررسی قرار می‌دهد.
  • درصد موفقیت ایمپلنت را بالا می برد.
  • آسیب و عوارض احتمالی را به حداقل می رساند.
  • با روش های نوین آشناست و از آن ها استفاده می‌کند
  • احتمال وجود هر گونه نگرانی برای شما کمتر می‌شود.

نقش متخصص ایمپلنت در میزان موفقیت

متخصص ایمپلنت یکی از فاکتورهای بسیار مهم در فرایند کاشت ایمپلنت است؛ اما تنها فاکتور تأثیر گذار نیست.موفقیت آمیز بودن کاشت ایمپلنت به موارد دیگری نظیر برند ایمپلنت ، شرایط فرد و انجام توصیه‌های پزشک نیز بستگی دارد.

اگر به هر دلیلی هریک از دندان‌های خود را از دست داده‌اید لازم است  بدانید امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات پزشکی دیگر جای هیچ نگرانی نیست و با ایمپلنت می‌توانید دوباره با اعتماد به نفس بالا لبخند بزنید.

اگر برای ایمپلنت دندان‌های خود تصمیم قطعی گرفته اید باید پزشکی را انتخاب کنید که با مراحل کاشت ایمپلنت آشنایی کامل داشته باشد و در این حوزه متخصص باشد. بسیاری از تکنیک هایی که برای ایمپلنت دندان باید رعایت شوند از جراحی لثه نشأت گرفته است بنابراین بهتر است این کار را به یک متخصص جراحی لثه و دندانپزشک زیبایی بسپارید. دکتر آرش گلستانه، جراح فک در اصفهان و یکی از بهترین متخصصین ایمپلنت در اصفهان می باشد که تجربه و تخصص کافی را در این زمینه دارد.

نقش متخصص ایمپلنت در میزان موفقیت

متخصص ایمپلنت در اصفهان

در مطب دکتر گلستانه، کاشت ایمپلنت توسط یک تیم انجام می‌شود. یک متخصص ایمپلنت، ایمپلنت دندانی را قرار می‌دهد. متخصص ایمپلنت یک جراح دهان، یک پریودنتیست یا یک دندانپزشک عمومی است که در خصوص ایمپلنت آموزش دیده است. سپس دندانپزشک ترمیمی وارد عمل می‌شود.

دندانپزشک ترمیمی معمولا یک دندانپزشک عمومی یا متخصص پروتز دندان است. دندانپزشک ترمیم کننده تاج‌ها، پل‌ها یا پروتزهایی را که  ایمپلنت ها از آن حمایت می‌کنند، ساخته است. اولین گام برای کاشت ایمپلنت این است که با یکی از این متخصصین برای ارزیابی مراحل درمان خود یک قرار ملاقات داشته باشید. او درمان شما را با سایر اعضای تیم ایمپلنت هماهنگ می‌کند.

ارزیابی اولیه شامل بررسی دهان و دندان شما و بررسی دقیق تاریخ پزشکی و دندان پزشکی شما است. شما همچنین ممکن است نیاز به یک اسکن کامپیوتری (CT) داشته باشید. این اطلاعات مربوط به میزان سختی استخوان فک، شکل آن و جایی که اعصاب و سینوس ها قرار دارد است. در نهایت شما و دندانپزشک‌تان گزینه‌های در دسترس  را مورد بحث قرار خواهید داد و ایشان با شما در مورد روش، هزینه های آن و عوارض احتمالی صحبت خواهد کرد.

برای استعلام هزینه ایمپلنت باید قبل از اقدام توسط دندانپزشک معاینه شوید تا با در نظر گرفتن عوامل مؤثر بر قیمت ایمپلنت، هزینه را به شما اعلام کند. در صورتی که  می خواهید ایمپلنت اقساطی انجام دهید مقاله مرتبط را مطالعه کنید و یا با شماره مطب تماس بگیرید و شرایط لازم را بپرسید.

کاشت دندان با تکنولوژی جدید در اصفهان توسط دکتر گلستانه

بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان را چگونه بیابیم؟

یکی از موارد مهم در موفقیت نهایی ایمپلنت انتخاب دندانپزشک مجرب و متبحر است، حال با توجه به اینکه افراد بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند سوالی که ممکن است بسیار برای بیماران به وجود بیاید این است که بهترین متخصص ایمپلنت را چگونه بیابیم؟ برای یافتن بهترین ایمپلنتولوژیست راهکارهای مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی نظیر پرس وجو کردن از آشنایان و بستگانی که این درمان را انجام داده‌اند، کمک گرفتن از دندانپزشکان، مشاهده ی صفحات پزشکان در صفحات مجازی اشاره کرد.

بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان را چگونه بیابیم؟

زمان مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت در اصفهان چه زمانی است؟

زمان مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت بستگی به وضعیت دندان‌ها و نیازهای شما دارد. در حالت کلی، بهترین زمان برای مراجعه به متخصص ایمپلنت پس از دست دادن یک یا چند دندان است. اما در موارد دیگری همچون عدم قابلیت تحمل درد یا عدم توانایی در جویدن خوراکی‌ها به دلیل دندان‌هایی که به طور طبیعی رشد نکرده‌اند، ممکن است نیاز به ایمپلنت و کاشت دندان وجود داشته باشد.
اگر شما به هر دلیلی به دنبال کاشت ایمپلنت هستید، میتوانید به مرکز تخصصی کاشت ایمپلنت دکتر آرش گلستانه مراجعه کنید تا وضعیت دندان‌های شما مورد بررسی قرار گیرد و طرح درمان کاشت ایمپلنت برای شما توضیح داده شود. همچنین انواع مختلف ایمپلنت‌ها و روش‌های نصب و هزینه های آن را برای شما توضیح دهد. ما در این مرکز با استفاده از برترین برند های ایمپلنت سوئیسی، آلمانی و کره ای زمینه کاشت ایمپلنت را با تنوع برند و قیمت های مختلف ، با حفظ کیفیت و استاندارد های لازم فراهم نموده ایم.

ماندگاری ایمپلنت ها چقدر است؟

ماندگاری ایمپلنت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله کیفیت ایمپلنت، توانایی نگهداری و بهداشت دندان‌های مصنوعی و دندان‌های طبیعی، و عادات بهداشتی فرد. همچنین تخصص و تجربه متخصص ایمپلنت در کاشت ایمپلنت. با این حال، در بیشتر موارد، در صورت رعایت کلیه موارد ذکر شده به مدت 10 تا 15 سال و حتی بیشتر هم می‌توانند به صورت کامل کار کنند.
در بعضی از موارد، ایمپلنت‌ها ممکن است با مشکلاتی مانند عفونت، ترمیم نشدن ایمپلنت به استخوان، یا شکست ایمپلنت مواجه شوند که می‌تواند باعث از کار افتادن آنها شود. اما با نگهداری مناسب و معاینات دوره ای توسط دندانپزشک، می‌توان احتمال بروز مشکلات را کاهش داد.
بنابراین، در کل، می‌توان گفت که ماندگاری ایمپلنت‌ها بستگی به چندین عامل دارد و برای به حداکثر رساندن طول عمر آنها، نگهداری صحیح و رعایت نکات بهداشتی مناسب، به ویژه در مورد ایمپلنت، امری بسیار حائز اهمیت است.

برند ایمپلنت مورد استفاده در مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه

با توجه به استقبال از ایمپلنت برندهای زیادی مشغول به فعالیت در یان حوزه شدند،  مثلا برندهای سوئییسی، کره‌ای، آمریکایی، آلمانی و ایرانی بسیار رایج هستند که هر کدام ویژگی و مزایای خاص خود را دارند، نکته ی حائز اهمیت اینجاست که برند انتخابی در نتیجه نهایی درمان بسیار مهم است و افراد بایستی قبل از اقدام از مرغوبیت برند مورد استفاده در مطب دندانپزشک مطمئئن شوند

در این مرکز از برند های مطرح سوئیسی همچون اشترومن و همچنین نئودنت که تحت لیسانس اشترومن تولید می‌شود استفاده می گردد. همچنینی از برند اقتصادی کره ای که در نوع خود از کیفیت بالایی برخوردار است نیز استفاده می‌شود. قیمت ایمپلنت به موارد زیادی خصوصا برند مصرفی ایمپلنت بستگی دارد. جهت استعلام قیمت ایمپلنت در اصفهان می‌توانید به صفحه مربوط مراجعه نمایید.

 

کاشت دندان در اصفهان به چه روش هایی انجام می شود؟

کاشت دندان در مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه به دو روش سنتی و دیجیتال انجام می‌شود. نتیجه هر 2 روش یکسان خواهد بود با این تفاون که در روش دیجیتال سرعت کاشت ایمپلنت با هر تعداد بسیار کمتر از کاشت سنتی خواهد بود و دوران نقاهت کمتری نیز خواهد داشت همچنین هزینه های آن نیز نسبت به کاشت سنتی بیشتر خواهد بود.

کاشت ایمپلنت به روش سنتی دارای مراحل جراحی و خونریزی می باشد و دوران نقاهت آن هم بیشتر از کاشت به روش دیجیتال خواهد بود. انتخاب روش کاشت ایمپلنت به عهده بیمار خواهد بود که بر اساس شرایط مالی خود و توجه به سرعت کاشت ایمپلنت نوع روش را انتخاب نماید.

از تفاوت های مهم کاشت ایمپلنت دیجیتال نسبت به سنتی آن است که در این روش در پایان مرحله کاشت ایمپلنت، پروتز موقت به بیمار تحویل داده می‌شود و بیمار با دندان مطب دندانپزشک را ترک خواهد کرد.

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت دندان به صورت اقساطی
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت فوری | کاشت دندان در یک روز در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست