قیمت ایمپلنت دندان اصفهان (1403)

بدون دیدگاه
مقالات
قیمت ایمپلنت دندان سال 1400

یکی از مهمترین سؤالاتی که بین مراجعه‌کنندگان بیشتر به چشم می‌خورد درباره‌ی قیمت ایمپلنت است. شاید به تبلیغاتی با مضمون ایمپلنت ارزان برخورده باشید؛ ایمپلنت‌های ارزان معمولاً یا به دلیل بی‌تجربگی دندانپزشک و یا استفاده از ایمپلنت نامرغوب است که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. در این مقاله قصد داریم عوامل مؤثر در قیمت ایمپلنت، تعرفه و قیمت انواع ایمپلنت در سال 1403 بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت دندان چیست؟

شاید در حال حاضر کمتر کسی باشد که نام ایمپلنت برایش ناآشنا باشد، اما امروزه بسیاری از افراد تنها نام این روش را شنیده و با آن آشنایی کامل ندارند، به همین علت در ابتدا لازم دانستیم تا ایمپلنت به صورت خلاصه توضیح دهیم.

ایمپلنت در واقع روشی جایگزین برای دندان‌های از دست رفته است که از یک پیچ، اباتمنت و تاج (پروتز) تشکیل شده است، ابتدا دندانپزشک فک را با استفاده از روش‌های مختلف مانند ایمپلنت لیزری سوراخ کرده و جای ایمپلنت را باز می‌کند، سپس اباتمنت را قرار داده و در نهایت پروتز را روی آن سوار می‌کند، تمامی این مراحل تا چندماه طول می‌کشد، حال اگر از روش ایمپلنت فوری استفاده کنید می‌توانید در یک روز صاحب دندان جدید شوید.

ایمپلنت دندان چیست؟

قیمت ایمپلنت

کشور‌های مختلفی ایمپلنت می‌سازند و ممکن است شنیده باشید مثلاً فلان کشور ایمپلنت بهتری می‌سازد. باید بگوییم که در واقع هر کشور چند نوع ایمپلنت می‌سازد که درجه‌بندی دارند. پس از معاینه توسط دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار چند نوع ایمپلنت به‌ایشان معرفی می‌شود و بیمار با توجه به هزینه‌ها می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام برای وی مناسب‌تر است. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ایمپلنت‌ها طول عمر متفاوتی دارند که باید سعی کنیم ایمپلنتی که عمر طولانی‌تری دارد را انتخاب کنیم.

قیمت ایمپلنت

تعداد ایمپلنت مورد نیاز

اکثر مواقع این سؤال از جانب مراجعه‌کنندگان پرسیده می‌شود که آیا به ازای هر دندان یک واحد ایمپلنت نیاز است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که تا دو دندان به ازای هر دندان یک ایمپلنت نیاز است ولی برای سه دندان و بیشتر لزوماً به تعداد دندان‌ها به ایمپلنت نیاز نداریم. مثلاً ممکن است برای سه دندان، دو ایمپلنت و سه پروتز کافی باشد. درصورتی که تعداد دندان‌های مورد نیاز بیشتر از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین می‌شود که هزینه‌ای جداگونه را در بر می‌گیرد.

به گفته دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان 

تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای بازسازی کامل یک فک بی‌دندان با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت، معمولاً هشت ایمپلنت و دوازده پروتز است که در نتیجه می‌شود هشت ایمپلنت و چهار پونتیک.

 

محاسبه قیمت ایمپلنت طبق تعداد ایمپلنت مورد نیاز

عوامل موثر درهزینه ایمپلنت

تمامی مراحل ایمپلنت از کاشت تا پروتز توسط متخصص انجام می‌شود. واضح است که دیگر هزینه‌ها از قبیل جراحی‌های اضافی، هزینه جداگانه خواهد داشت. در ادامه به مواردی می‌پردازیم که در قیمت نهایی ایمپلنت تأثیرگذار خواهد بود:

  • نوع و جنس ایمپلنت
  • هزینه‌ی لابراتور
  • جراحی‌های بازسازی در صورت نیاز
  • برند ایمپلنت
  • تخصص دندانپزشک

در روند کاشت ایمپلنت پنج قطعه مورد نیاز است که دو عدد از آن‌ها دائمی است و سه قطعه دیگر برای قالب‌گیری و فرم دادن لثه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همه‌ی این موارد مشکلاتی نظیر تراکم کم استخوان فک را نیز اضافه کنید.

اصلی ترین فاکتور و عامل افزایش ویا کاهش در هزینه‌ی تمام شده‌ی ایمپلنت، انتخاب برند ایمپلنت است.

عوامل موثر درهزینه ایمپلنت

کاهش هزینه ایمپلنت

شاید منتظر این باشید که ایمپلنت ارزان در اصفهان را به شما پیشنهاد دهیم؛ اما همانطور که در ابتدا هم متذکر شدیم، اغلب ایمپلنت‌های ارزان بی‌دلیل ارزان نیستند. پیشنهاد ما به شما این است تا با مراجعه به پزشک متخصص از شرایط دندانهایتان با خبر شوید و در صورت شرایط مناسب هزینه جراحی‌های اضافی را خط بزنید.  در ادامه به معرفی روشی برای ایمپلنت دندان می‌پردازیم که اگر شرایط آن را داشته باشید، هزینه‌های شما به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

ایمپلنت فوری، راهکاری برای کاهش هزینه ها

اگر قصد دارید دندان یا دندان‌های مورد نظرتان را بکشید و یا به تازگی (تا ۶ ماه) کشیده‌اید، این فرصت طلایی را از دست ندهید. زیرا این بازه زمانی مناسب‌ترین بازه برای کاشت ایمپلنت است از این نظر که استخوان فک شما نیازی به جراحی ندارد و تحلیل نرفته است. با تحلیل استخوان فک، جراحی‌های بیشتری را باید انجام دهید و هزینه‌ی بیشتری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. پیشنهاد ما به شما ایمپلنت فوری در اصفهان است که در واقع این روش بلافاصله پس از کشیدن دندان به کار می‌آید و هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.

البته این عمل همیشه قابل انجام نیست اما مزایای زیادی دارد. همان طور که می‌دانید ایمپلنت فوری جلوی تحلیل استخوان را می‌گیرد. چرا که بلافاصله در ناحیه بی‌دندانی پایه‌های ایمپلنت قرار می‌گیرد. البته اگر شرایط فضای بی‌دندانی اجازه بدهد. فاکتور‌های زیر تعیین‌کننده امکان یا عدم امکان انجام ایمپلنت فوری است:

  • قطر ریشه دندان
  • تعداد ریشه های دندان
  • وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
  • نزدیکی به سینوس و یا عصب

قیمت ایمپلنت فوری، بسته به اینکه به کدام یک از موارد فوق نیاز داشته باشید، می‌تواند تغییر کند.

 

انجام ایمپلنت فوری باعث کاهش هزینه ایمپلنت دندان می شود | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت اصفهان

علاوه بر آن با کاشت ایمپلنت به روش فوری، پروتزی که در این شرایط ساخته می‌شود به دندان طبیعی شما نزدیک‌تر است و فک شما بهتر می‌تواند با شرایط کنار بیاید چرا که با گذشت زمان، دندان‌های مجاور به سمت فضای خالی کشیده می‌شوند و فرم دندان‌های کناری به هم خواهد ریخت و در بعضی مواقع حتی منجر به کشیدن دندان‌های کناری می‌شود. ایمپلنت دیجیتال در اصفهان یکی دیگر از انواع ایمپلنت می‌باشد که با بررسی عصب‌های دندان و چک کردن استخوان فک بصورت دیجیتالی، به بیمار کمک می‌کند که کاشت دندان انجام دهد.

ایمپلنت دندان بصورت اقساطی در اصفهان

از آنجایی که قیمت ایمپلنت زیاد است و اکثر افراد به دلیل هزینه بالا نمی‌توانند کاشت دندان انجام دهند، دکتر آرش گلستانه به منظور رفاه حال بیماران خود تصمیم گرفتند که برای ایمپلنت دندان در اصفهان بصورت قسطی، در خدمت بیماران باشند برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09130206547 تماس بگیرید.

قیمت ایمپلنت کامل دندان در اصفهان

متاسفانه بسیاری از افراد تمامی دندان‌های خود را در اثر مواردی نظیر کهولت سن، تصادف و غیره از دست داده‌اند و همین امر آن‌ها را نیازمند ایمپلنت کامل دندان کرده است، قیمت ایمپلنت کامل دندان بستگی به موارد زیادی دارد، به عنوان مثال می‌توان به برند، تخصص دندانپزشک، درمان‌های چانبی، عکس برداری اشاره کرد، مورد دیگری که بایستی در قیمت ایمپلنت مد نپر گرفته شود این است آیا بیمار تمامی د ندان‌هایش از بین رفته و یا فقط یکی از فکین نیاز به ایمپلنت کلی دارد.

همچنین به این نکته بایستی توجه شود که نوسانات بازار در کاهش و یا افزایش هزینه ایمپلنت تاثیر دارند، به طور کلی هزینه ایمپلنت در سال 1403 بین 80 تا 200 میلیون برآورد شده است. لازم به ذکر است که ایمپلنت درمان گرانی بوده و به همین علت عناوینی تحت عنوان ایمپلنت ارزان و یا ایمپلنت رایگان دروغی محض است.

قیمت ایمپلنت کامل دندان در اصفهان

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل به بحث هزینه و قیمت ایمپلنت بپردازیم. همچنین از فواید ایمپلنت فوری گفتیم که هم در زمان و هم در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند. به ایمپلنت‌های ارزان و دلایل ارزان بودن آن‌ها نیز پرداختیم. در مجموع پیش از هر اقدامی، یک نوبت برای ویزیت رزرو کنید تا پزشک متخصص شرایط دندانتان را کامل برایتان توضیح دهد و با توجه به هزینه‌ها یک نوع ایمپلنت را انتخاب و برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید.

نوشتهٔ پیشین
دندانپزشکی آرام بخش تحت بیهوشی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان به صورت اقساطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست