قیمت ایمپلنت دندان اصفهان (1402)

بدون دیدگاه
مقالات
قیمت ایمپلنت دندان سال 1400

یکی از مهمترین سوالاتی که بین مراجعه کنندگان بیشتر به چشم می خورد درباره ی قیمت ایمپلنت است. شاید به تبلیغاتی با مضمون ایمپلنت ارزان برخورده باشید؛ ایمپلنت های ارزان معمولا یا به دلیل بی تجربگی دندانپزشک و یا استفاده از ایمپلنت نامرغوب است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. در این مقاله قصد داریم عوامل موثر در قیمت ایمپلنت، تعرفه و قیمت انواع ایمپلنت در سال 1401 بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت ایمپلنت

کشورهای مختلفی ایمپلنت می سازند و ممکن است شنیده باشید مثلاً فلان کشور ایمپلنت بهتری می سازد. باید بگوییم که در واقع هر کشور چند نوع ایمپلنت می سازد که درجه بندی دارند. پس از معاینه توسط دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار چند نوع ایمپلنت به ایشان معرفی می شود و بیمار با توجه به هزینه ها می تواند تصمیم بگیرد که کدام برای وی مناسب تر است. نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ایمپلنت ها طول عمر متفاوتی دارند که باید سعی کنیم ایمپلنتی که عمر طولانی تری دارد را انتخاب کنیم.

ایمپلنت اقساطی

تعداد ایمپلنت مورد نیاز

اکثر مواقع این سوال از جانب مراجعه کنندگان پرسیده می شود که آیا به ازای هر دندان یک واحد ایمپلنت نیاز است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تا دو دندان به ازای هر دندان یک ایمپلنت نیاز است ولی برای سه دندان و بیشتر لزوما به تعداد دندان ها به ایمپلنت نیاز نداریم. مثلا ممکن است برای سه دندان، دو ایمپلنت و سه پروتز کافی باشد. درصورتی که تعداد دندان های مورد نیاز بیشتر از تعداد پایه ایمپلنت باشد با پونتیک جایگزین می شود که هزینه ای جداگونه را در بر می گیرد. تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای بازسازی کامل یک فک بی دندان با پروتز ثابت بر پایه ایمپلنت، معمولا هشت ایمپلنت و دوازده پروتز است که در نتیجه می شود هشت ایمپلنت و چهار پونتیک.

 

محاسبه قیمت ایمپلنت طبق تعداد ایمپلنت مورد نیاز

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت

تمامی مراحل ایمپلنت از کاشت تا پروتز توسط متخصص انجام می شود. واضح است که دیگر هزینه ها از قبیل جراحی های اضافی، هزینه جداگانه خواهد داشت. در ادامه به مواردی می پردازیم که در قیمت نهایی ایمپلنت تاثیرگذار خواهد بود:

  • نوع و جنس ایمپلنت
  • هزینه ی لابراتور
  • جراحی های بازسازی در صورت نیاز

 

در روند کاشت ایمپلنت پنج قطعه مورد نیاز است که دو عدد از آنها دائمی است و سه قطعه دیگر برای قالب گیری و فرم دادن لثه مورد استفاده قرار می گیرد. به همه ی این موارد مشکلاتی نظیر تراکم کم استخوان فک را نیز اضافه کنید.

اصلی ترین فاکتور و عامل افزایش ویا کاهش در هزینه‌ی تمام شده‌ی ایمپلنت، انتخاب برند ایمپلنت است.

کاهش هزینه ایمپلنت

شاید منتظر این باشید که ایمپلنت ارزان را به شما پیشنهاد دهیم؛ اما همانطور که در ابتدا هم متذکر شدیم، اغلب ایمپلنت های ارزان بی دلیل ارزان نیستند. پیشنهاد ما به شما این است تا با مراجعه به پزشک متخصص از شرایط دندان هایتان با خبر شوید و در صورت شرایط مناسب هزینه جراحی های اضافی را خط بزنید.  در ادامه به معرفی روشی برای ایمپلنت دندان می پردازیم که اگر شرایط آن را داشته باشید، هزینه های شما به طور محسوسی کاهش می یابد.

ایمپلنت فوری، راهکاری برای کاهش هزینه ها

اگر قصد دارید دندان یا دندان های مورد نظرتان را بکشید و یا به تازگی (تا 6 ماه) کشیده اید، این فرصت طلایی را از دست ندهید. زیرا این بازه زمانی مناسب ترین بازه برای کاشت ایمپلنت است از این نظر که استخوان فک شما نیازی به جراحی ندارد و تحلیل نرفته است. با تحلیل استخوان فک، جراحی های بیشتری را باید انجام دهید و هزینه ی بیشتری را نیز برای شما به همراه خواهد داشت.  پیشنهاد ما به شما ایمپلنت فوری در اصفهان است که در واقع این روش بلافاصله پس از کشیدن دندان به کار می آید و هزینه های شما را کاهش می دهد. البته این عمل همیشه قابل انجام نیست اما مزایای زیادی دارد. همان طور که می دانید ایمپلنت فوری جلوی تحلیل استخوان را میگیرد. چرا که بلافاصله در ناحیه بی دندانی پایه های ایمپلنت قرار می گیرد. البته اگر شرایط فضای بی دندانی اجازه بدهد. فاکتورهای زیر تعیین کننده امکان یا عدم امکان انجام ایمپلنت فوری است:

  • قطر ریشه دندان
  • تعداد ریشه های دندان
  • وجود یا عدم وجود عفونت لثه یا ریشه
  • نزدیکی به سینوس و یا عصب

قیمت ایمپلنت فوری، بسته به اینکه به کدام یک از موارد فوق نیاز داشته باشید، می‌تواند تغییر کند.

 

انجام ایمپلنت فوری باعث کاهش هزینه ایمپلنت دندان می شود | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت اصفهان

علاوه بر آن با کاشت ایمپلنت به روش فوری، پروتزی که در این شرایط ساخته می شود به دندان طبیعی شما نزدیک تر است و فک شما بهتر می تواند با شرایط کنار بیاید چرا که با گذشت زمان، دندان های مجاور به سمت فضای خالی کشیده می شوند و فرم دندان های کناری به هم خواهد ریخت و در بعضی مواقع حتی منجر به کشیدن دندان های کناری می شود. ایمپلنت دیجیتال در اصفهان یکی دیگر از انواع ایمپلنت می باشد که با بررسی عصب‌های دندان و چک کردن استخوان فک بصورت دیجیتالی، به بیمار کمک می‌کند که کاشت دندان انجام دهد.

ایمپلنت دندان بصورت اقساطی در اصفهان

از آنجایی که قیمت ایمپلنت زیاد است و اکثر افراد به دلیل هزینه بالا نمی توانند کاشت دندان انجام دهند، دکتر آرش گلستانه به منظور رفاه حال بیماران خود تصمیم گرفتند که برای ایمپلنت دندان در اصفهان بصورت قسطی، در خدمت بیماران باشند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09130206547 تماس بگیرید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل به بحث هزینه و قیمت ایمپلنت بپردازیم. همچنین از فواید ایمپلنت فوری گفتیم که هم در زمان و هم در هزینه شما صرفه جویی می کند. به ایمپلنت های ارزان و دلایل ارزان بودن آن ها نیز پرداختیم. در مجموع پیش از هر اقدامی، یک نوبت برای ویزیت رزرو کنید تا پزشک متخصص شرایط دندانتان را کامل برایتان توضیح دهد و با توجه به هزینه ها یک نوع ایمپلنت را انتخاب و برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید.

نوشتهٔ پیشین
دندانپزشکی آرام بخش تحت بیهوشی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان به صورت اقساطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست