Persian English lang

پرش لینک ها

مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر

مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر


1.مراقب لب پر شدن کامپوزیت‌ها باشید

کامپوزیت‌ها به این دلیل که از مواد رزینی و پلیمری ساخته شده‌اند، نسبت به لامینیت‌ها شکننده‌تر هستندو توصیه ما اینست که ابدا نباید با مواد سخت به لبه‌های دندان فشار بیاوریم.


2.کامپوزیت‌ها رنگ‌پذیر هستندوهرقدر هم پولیش یا صیقل داده شوند باز هم قادرند رنگ را جذب خود کنند. برای همین توصیه می‌شود از مواد غذایی یا نوشیدنی‌هایی که رنگ‌دهی بالایی دارند و از مصرف زیاد سیگار، پیپ و قلیون پرهیز کنید، چراکه همه این موارد نام‌برده روی رنگ کامپوزیت تاثیرگذار هستند.

3.کنترل بهداشت دندان‌های کامپوزیت شده بسیار مهم‌تر از دندان طبیعی است.

وقتی لایه کامپوزیتی برای طبیعی بودن زیر شکاف لثه گذاشته می‌شود هرقدر هم پولیش یا صیقلی شوند باز هم اجرام، رنگدانه‌های مختلف و ذرات غذایی بیشتر در آنجا جمع خواهند شد. بنابراین شخص باید دو برابر یک دندان طبیعی به دندان‌های کامپوزیت شده خود توجه بهداشتی داشته باشد.

اگرچه روش‌های بهداشتی باید با روش اصولی انجام شوند. به‌عنوان مثال استفاده از مسواک‌های زبر نه‌تنها به بهداشت دندانی کمک نمی‌کنند بلکه مسواک زبر ممکن است باعث خراش کامپوزیت‌ها شود. توصیه می‌شود از مسواک مناسب استفاده شود.

4.جرم‌گیری و پالیش سالیانه در دندان‌هایی که کامپوزیت دارند باعث میشود کامپوزیت ها سطح صاف و رنگ زیبای خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند.

متخصص ایمپلنت اصفهان

پ ن:بیمار فوق پس از ۶ ماه برای چک آپ تشریف آوردند (دکتر شیلا دیانی)

 


جهت مشاهده نمونه های بیشتر در پیج اینستاگرام دکتر آرش گلستانه کلیک کنید.


آرش گلستانه

دکتر شیلا دیانی

متخصص جراحی دهان، فک، صورت و زیبایی

متخصص ایمپلنت اصفهان

عضو هیئت علمی دانشگاه

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

نام*

وب‌سایت

دیدگاه