جراحی فک صورت کشیده + قیمت در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
جراحی فک صورت کشیده |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

آیا تابه‌حال نام جراحی فک صورت کشیده که به جراحی ارتوگناتیک نیز معروف است به گوشتان خورده؟ همان‌طور که می‌دانید یکی از مواردی که صورت را زیبا و جذاب می‌کند فرم صورت است، اما متأسفانه افراد بسیاری هستند که صورتشان از نظر فکی دچار عدم تناسب است؛ مانند افرادی که صورت کشیده دارند. جهت رفع این موضوع لازم است تا جراحی فک صورت کشیده انجام شود. در ادامه قصد داریم این جراحی و انواع روش‌های اصلاح فرم صورت‌های کشیده را بررسی کنیم.

دکتر آرش گلستانه | متخصص ایمپلنت در اصفهان

انواع روش‌های گرد کردن و جراحی فک صورت کشیده

برای برطرف‌کردن صورت کشیدگی صورت روش‌های مختلفی وجود دارد. دقت داشته باشید قبل از جراحی ابتدا با پزشک مشورت کند تا بررسی کند که آیا صورت گرد به شما می‌آید یا خیر؟ بعد از اطمینان پزشک بهترین میزان زاویه فک را مشخص کرده و بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد. در ادامه قصد داریم شما را با روش‌های جراحی فک صورت کشیده آشنا کنیم که عبارت‌اند از:

انواع روش‌های گرد کردن

پروتز صورت کشیده:

یکی از انواع روش‌های درمانی که برای گرد کردن صورت پزشکان به بیماران پیشنهاد می‌دهند، پروتز است. روند درمان نیز به این صورت است که متخصص جراح فک و صورت در اصفهان جهت ایجاد توازن در قسمت‌های مختلف صورت پروتز به قسمت‌هایی چون گونه، چانه و فک تزریق می‌کند. از کاربردهای پروتز می‌توان به اصلاح فرم چانه، زاویه‌دار کردن فک و رفع عدم تناسب سایر اجزای صورت اشاره کرد.

نحوه انجام پروتز صورت کشیده و تبدیل آن به‌صورت گرد

حال سؤال پیش می‌آید که پروتز در قسمت‌های مختلف صورت چگونه باعث رفع کشیدگی و گرد شدن فرم چهره می‌شود؟ در ادامه قصد داریم نحوه انجام پروتز صورت کشیده و تبدیل آن به‌صورت گرد را بررسی کنیم.

پروتز گونه

پروتز گونه نیز به این دلیل انجام می‌شود که گونه‌های افتاده و روبه پایین باعث می‌شوند صورت، کشیده به نظر آید و با تزریق پروتز گونه می‌توان این مشکل را برطرف کرد و فرم صورت را اصلاح نمود.

پروتز گونه |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

پروتز فک

همان‌طور که می‌دانید تناسب فک یکی از عواملی است که باعث زیبایی فرم صورت می‌شود و در زاویه‌دار کردن صورت همان‌طور که از نامش پیداست فک زاویه‌دار می‌شود. در همین جهت پزشک با تزریق پروتز فک را زاویه‌دار می‌کند، معمولاً فک افرادی که صورت کشیده دارند بزرگ و کشیده است و پروتز نیز به رفع این مشکل کمک کرده و باعث تناسب اجزای صورت می‌شود.

.روند درمان پروتز نیز به این صورت است که برش‌های کوچک درون دهان در قسمت زیرگونه ایجاد می‌شوند، سپس پروتز از طریق این برش‌ها درون فک قرار داده می‌شود. یکی از نگرانی‌های بسیار از بیماران ماندن جای زخم روی صورت است به همین علت به طور مکرر این سؤال از ما پرسیده می‌شود که آیا جای بخیه و برش روی صورت باقی می‌مانند؟ جواب این سؤال خیر است و از مزایای این روش این است که جای زخم روی صورت باقی نمی‌ماند؛ اما زخم‌ها به مراقبت ویژه‌ای احتیاج دارند.

پروتز فک |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

پروتز چانه

از دیگر اجزای صورت که با اصلاح فرم آن می‌توان کشیدگی صورت را برطرف کرد چانه است، چانهٔ افرادی که نیاز به پروتز دارد کمی فرورفته و کوچک است و همین موضوع باعث می‌شود تا صورتشان کشیده به نظر آید. جهت درمان و اصلاح فرم چانه با استفاده از پروتز ابتدا پزشک همانند روش قبل یک برش عرضی درون دهان ایجاد می‌کند و در قسمت پایین لب پروتز را قرار می‌دهد.

لازم به ذکر است جهت ایجاد فضای کافی جهت جای‌گذاری پروتز یک برش نیز روی بخش عضلات چانه می‌دهند. جراح پس از جاگذاری و محکم کردن پروتز برش‌ها را بخیه می‌زند.  در این روش نیز برش‌ها درون دهان داده می‌شوند و جای زخم روی صورت نمی‌ماند. پروتز چانه نیز همانند فک به مراقبت‌های ویژه جهت جلوگیری از عفونت نیاز دارد.

پروتز چانه |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

جراحی فک صورت کشیده و تبدیل به‌صورت گرد

یکی از روش‌هایی که بسیاری از پزشکان جهت اصلاح ناهنجاری‌های صورت کشیده توصیه می‌کنند جراحی فک صورت کشیده است. درمان فک کشیده یا هر مشکل فکی دیگر با جراحی به صورت دائمی است؛ زیرا در جراحی نافرم استخوان اصلاح شده و صورت گرد می‌شود. در برخی موارد نیز ممکن است که علاوه بر اصلاح استخوان به اصلاح عضلانی نیز نیاز باشد.

به گفتهٔ دکتر آرش گلستانه

روش جراحی فک صورت کشیده نسبت به روش پروتز یک روش تهاجمی‌تر است و برخلاف پروتز دائمی است،  توصیه می‌شود قبل از جراحی فک لازم است تا با پزشک متخصص مشورت کنید. 

در این روش لازم است تا به مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی فک توجه کنید. در این باره می‌توانید مقاله نکات طلایی مراقبت‌های بعد از جراحی فک را مطالعه کنید.

جراحی فک صورت کشیده و گرد کردن صورت |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

 

جراحی ارتوگناتیک چگونه کشیدگی فک را رفع ‌می‌کند؟

معمولاً جراحان فک جهت جراحی فک صورت کشیده ابتدا شما را به یک ارتودنسیت ارجاع می‌دهند و وضعیت دندان‌ها را با نصب براکت به مناسب‌ترین حالت جهت جراحی درمی‌آورند. بعد از اتمام مراحل ارتودنسی حال نوبت جراح فک است.برای اصلاح فرم فک کشیده ابتدا پشت دندان آسیاب سوم برشی ایجاد می‌شود، از این طریق جراح قادر است تا قسمت‌های جلو و عقب را جدا کند.

در مرحلهٔ بعد جراح قسمت عقب فک را اصلاح‌کرده و متناسب با شرایط بیمار با استفاده از صفحات جراحی، پیج و سایر دستگاه‌ها فک را در جای خود ثابت می‌کند. بعد از انجام جراحی نیز ممکن است جهت نتیجه بهتر درمان ارتودنسی ادامه پیدا کند.انجام جراحی فک صورت کشیده کمی مشکل به نظر می‌آید؛ اما اصلاح فرم صورت بسیار باارزش است؛ زیرا باعث بهبود عملکرد فک و زیباتر شدن فرم صورت می‌شود.

نحوه جراحی ارتوگناتیک |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

مراقبت‌های قبل از جراحی فک صورت کشیده

جهت موفقیت جراحی فک صورت کشیده لازم است تا به یک سری نکات توجه کنید که عبارت‌اند از:

مراقبت‌های قبل از جراحی فک صورت کشیده |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

انتخاب جراح

همان‌طور که می‌دانید موفقیت در کارهای درمانی و زیبایی نیازمند یک جراح خوب و باتجربه است. قبل از اقدام به جراحی حتماً تحقیق کنید؛ زیرا اگر جراحی به درست انجام نشود عوارضی را به همراه دارد. جراحی فک نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت انجام غلط جراحی ممکن است نیاز به  دوباره هزینه باشد.

همچنین علاوه بر هزینه باید دوباره عوارض بعد از جراحی را تحمل کنید.جهت انتخاب بهترین جراح حتماً با افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند مشورت کنید و نمونه کارهای پزشک مدنظرتان را بررسی کنید. سپس با اطلاعات کافی پزشک مد نظرتان را انتخاب کنید.

از دیگر مراقبت‌های قبل از جراحی فک صورت کشیده به آن توجه کنید عبارت‌اند از:

 • سابقهٔ پزشک خود، داروهایی که مصرف می‌کنید و حساسیت‌هایی که دارید را با جراح در میان بگذارید.
 • دوتا سه هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
 • تمامی موارد خواسته شده توسط پزشک چون عکس رادیولوژی را بادقت انجام داده و به پزشک تحویل دهید.
 • در روز جراحی هیچ‌گونه ماده آرایشی مصرف نکنید.
 • در روز جراحی آزمایش‌های خواسته شده را به جراح تحویل دهید تا وضعیت شما را بررسی کند.

مراقبت‌های بعد از جراحی گرد کردن صورت کشیده

مراقبت‌های بعد از جراحی گرد کردن صورت  کشیده بسیار مهم‌تر از مراقبت‌های قبل از جراحی است؛ زیرا نتیجهٔ کار به این مرحله بستگی دارد. مراقبت‌های لازم عبارت‌اند از:

 • به‌هیچ‌عنوان یک هفته صورت خود را ماساژ ندهید؛ زیرا ممکن است پروتزها جابه‌جا شوند.
 • برای کاهش تورم صورت می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • مواظب باشید که به صورتتان ضربه وارد نشود.
 • سعی کنید از لوازم آرایشی تا چند روز پس از جراحی استفاده نکنید.
 • در این مرحله تغذیه بسیار مهم است. دقت کنید تا یک هفته پس از جراحی خوراکی‌های سفت مصرف نکنید.

مراقبت‌های بعد از جراحی گرد کردن صورت کشیده |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

هزینهٔ جراحی فک صورت کشیده در اصفهان

یکی از دغدغه بسیاری از بیماران هزینهٔ این جراحی است، هزینهٔ جراحی فک صورت کشیده در اصفهان باتوجه‌به شرایط بیمار متفاوت است، در ادامه قصد داریم تمامی مواردی که در تعیین هزینه جراحی فک مؤثر هستند را بررسی کنیم که عبارت‌اند از:

 • تجربهٔ پزشک متخصص
 • نوع بیمارستان و خصوصی یا دولتی بودن
 • بیمه
 • لوازم مورداستفاده
 • شهر و استان محل سکونت
 • هزینه عکس‌برداری
 • هزینهٔ ارتودنسی

هزینهٔ جراحی فک صورت کشیده |دکتر آرش گلستانه جراح فک و صورت در اصفهان

در پایان؛ جراحی ارتوگناتیک در اصفهان را به چه کسی بسپاریم؟

جراحی فک صورت کشیده یکی از انواع جراحی‌های بسیار مشکل است و در این زمینه نیاز است تا پزشک علم کافی را داشته باشد. همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم پزشک باتجربه و ماهر قادر است تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

مسلماً تجربهٔ پزشک نیز در هزینه جراحی مؤثر است و هرچه مهارت پزشک بیشتر باشد هزینه نیز بیشتر می‌شود.ما در مطب دکتر آرش گلستانه در تلاشیم تا جراحی فک را به بهترین صورت و با به‌روزترین وسایل انجام دهیم. جهت معاینه و استعلام قیمت جراحی فک و صورت کودکان در اصفهان می‌توانید با شماره 0913020654  تماس حاصل بفرمایید یا به مطب ایشان به آدرس چهارباغ بالا، بعد از برق منطقه، نبش کوچه ۲۲، ساختمان اخرا، واحد۴۰۳ مراجعه نمایید.

نوشتهٔ پیشین
در زمان شل‌ شدن روکش ایمپلنت چه کنیم؟
نوشتهٔ بعدی
جراحی و کشیدن دندان شکسته + قیمت در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست