شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت

بدون دیدگاه
مقالات
شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت

اگر شما علاقه مند به جایگزینی دندان عادی پوسیده یا دندان گم شده (از بین رفته) هستید، باید ابتدا بررسی کنید شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را دارید یا خیر؟اکثر افراد نامزد خوبی برای ایمپلنت هستند. دکتر آرش گلستانه در ادامه شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را به شما خواهد گفت.

ایمپلنت برای چه افرادی مناسب است؟

داشتن لثه های سالم: کافی است که استخوان ها را در فک لنگر بگذارید. برخی از افرادی که استخوان های خود را در فکشان از دست داده اند، هنوز ایمپلنت را دریافت می کنند، اما ابتدا استخوان باید با استفاده از روش های خاص بازسازی شود.
مراقبت از ایمپلنت و لثه‌های اطراف: روزانه مسواک زدن و نخ ریسی ضروری است.ملاقات منظم  دندانپزشک نیز برای پیگیری بسیار مهم است.

شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت برای چه افرادی مناسب نیست؟

کاشت ایمپلنت برای افراد زیر مناسب نیست:

  • جوانانی که زخم هایشان رشد نکرده اند.
  • زنان باردار
  • افراد سیگاری
  • افرادی که داروهای خاص با دوز بالا مصرف می‌کنند.
  • افرادی که عادت به دندان قروچه دارند.

علاوه بر افراد نام برده شده اشخاصی که یک سری بیماری‌های مزمن یا مشکلات سیستمیک دارند مانند: دیابت؛ بیماران هموفیلی؛ بیماری های مرتبط با بافت؛ ضعف سیستم ایمنی. در آخر متخصص ایمپلنت پس از بررسی شرایط ارزیابی می‌کند آیا شما نامزد خوبی برای کاشت ایمپلنت هستید یا خیر؟

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و سایر علت‌‌های دیگر، یک یا چند تا از دندان‌های خود را از دست می‌دهند. اگر شما هم قصد کاشت ایمپلنت دارید باید ابتدا توسط متخصص ایمپلنت، شرایط دندان‌هایتان بررسی شود که آیا کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت هستید یا خیر؟

نوشتهٔ پیشین
در رفتگی فک صورت
نوشتهٔ بعدی
آشنایی با انواع جراحی دهان و دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست