ایمپلنت بدون جراحی چگونه است؟

بدون دیدگاه
مقالات
کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی

بسیاری از افراد از انجام ایمپلنت ترس دارند و به همین علت جایگزین کردن دندان‌هایشان را به تعویق انداختند، حال پیشنهاد ما ایمپلنت بدون جراحی است، این روش یکی از جدیدترین متدهای روش‌های کاشت دندان است که با استفاده از آن می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن، دندان از دست رفته خود را جایگزین کنید.

در حال حاضر بسیاری از افراد با این روش به طور کامل آشنا نیستند به همین علت بسیار می‌پرسند چرا از ایمپلنت بدون جراحی استفاده می‌کنیم؟ مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی چیست؟ ایمپلنت بدون جراحی برای چه اشخاصی مناسب است؟  در ادامه دکتر آرش گستانه قصد دارند به تمامی سوالات مطرح شده پاسخ دهند. جهت آشنایی بیشتر پیشنهاد می‌شود ابتدا مقاله ایمپلنت چیست؟ را مطالعه نمایید.

ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت بدون جراحی چیست؟

روش ایمپلنت بدون جراحی، همان ایمپلنت پانچ است که اصطلاحاً به آن فلپ لس گفته می‌شود. در این روش جراح باید از وضعیت اناتومیک استخوان زیرین اطلاع کافی داشته باشد. برای این منظور انجام سی بی‌سی تی ضروری است در صورتیکه وضع استخوان در نمای رادیوگرافی مناسب باشد و نیاز به پیوند استخوان و اعمال اضافی مانند اکسپنشن استخوان نباشد از روش فلپ لس می‌توان استفاده کرد.

در این روش محل قرار‌گیری ایمپلنت دندانی با یک وسیله مخصوص به اندازه قطر ایمپلنت پانچ می‌شود و از همان ناحیه ایمپلنت دندان قرار داده می‌شود. از مزایای این روش ورم کمتر و عدم برش در ناحیه و کاهش تحلیل استخوان است. باید توجه داشت در همه شرایط این روش توصیه نمی‌شود و در صورت کاربرد نامناسب می‌تواند عوارضی مانند سوراخ شدن و پرفوراسیون استخوان ایجاد کند.

چرا از ایمپلنت بدون جراحی استفاده می‌کنیم؟

کاشت دندان یا ایمپلنت (Implant) بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. شاید برای بسیاری از ما حتی تصور عارضه‌ای به نام بی‌دندانی سخت باشد ولی متأسفانه به دلایل زیادی این احتمال وجود دارد که یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم.

تا چند دهه پیش اگر چنین اتفاقی می‌افتاد هیچ راهی غیر از استفاده از دندان‌های مصنوعی نبود ولی خوشبختانه، هم اکنون قراردادن ایمپلنت‌ها در فک و یا کاشت دندان ساده است و ناراحتی خاصی را به دنبال ندارد و تا پایان عمر می‌تواند نقش دندان واقعی را ایفا نماید.

به گفته دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

در بیمارانی که از نظر بافت لثه و استخوان دارای وضعیت مناسبی باشند، می‌توان کاشت دندان را بدون نیاز به جراحی گسترده و با روشی ساده و با کمترین اندازه درد و خونریزی برای بیمار انجام داد.

شرایط کاشت ایمپلنت بدون جراحی

روش انجام ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی یک نوع کاشت ایمپلنت دندان است، که در آن لثه برش‌زده نمی‌شود و در نتیجه بخیه کردن نیز ندارد. این عمل فقط در صورتی امکان‌پذیر است که استخوان  به اندازه کافی موجود باشد تا دندانپزشک دید مستقیم داشته باشد و بتواند ایمپلنت دندان را جایگذاری کند. این عمل با استفاده از surgical guide و بدون خونریزی و درد انجام می‌شود و به دو صورت در بین عموم مطرح است:

کاشت دندان به روش پانچ

زمانیکه بیمار از بافت لثه و استخوان مناسبی برخوردار باشد، کاشت دندان توسط دندانپزشک بدون جراحی و با حداقل درد و خونریزی صورت می‌گیرد، بدین ترتیب به دلیل عدم آسیب‌رسانی به بافت اطراف ایمپلنت دندان، دندان کاشته شده سریعتر با استخوان جوش می‌خورد و زمان درمان به حداقل می‌رسد.

کاشت دندان به روش لیزر

یکی از کاربرد‌های لیزر درعصر حاضر، کاشت دندان و ایمپلنت است. لیزر در کاشت دندان جهت کمک به جای‌گذاری ایمپلنت و ضد عفونی کردن سطح ایمپلنت دندان، فرم دهی بافت نرم و … کاربرد دارد که این روش نیز چون بدون جراحی است، درد و خونریزی در آن بسیار کم است.

کاشت دندان بدون جراحی بسیار برای افراد دیابتی، سیگاری، افرادی که عرض و ارتفاع استخوانشان بسیار کم است، افرادی که نیاز به روکش فوری دارند و کسانی که ترس از جراحی دارند، مناسب است.

مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی

یکی از روش‌هایی که دندانپزشکان بسیاری از آن استقبال کرده‌اند کاشت ایمپلنت بدون جراحی است. این روش نیز مانند تمامی روش‌های ایمپلنت مزایا و معایبی دارد که از مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش زمان کاشت دندان
 • کاهش درد بعد از کاشت دندان
 • کاهش تورم بعد از کاشت دندان
 • جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از کاشت دندان
 • کاهش خونریزی بعد از کاشت دندان
 • خوردن غذای طبیعی بلافاصله بعد از کاشت دندان
 • انجام کارهای عادی روزمره بلافاصله بعد از کاشت دندان
 • حفظ لثه بین‌دندانی و درنتیجه ایجاد زیبایی در دندان‌های جلو و جلوگیری از گیر غذایی در دندان‌های عقب.

مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی برای چه اشخاصی مناسب است؟

ایمپلنت سنتی برای تمامی افراد مناسب نیسست و همین امر باعث می‌شد تا بسیاری از افراد قادر به جایگزین کردن دندانشان نباشند، اما حال با به  وجود آمدن ایمپلنت بدون جراحی،تمامی افراد می‌توانند از ایمپلنت بهره‌مند شوند، این روش بهترین روش کاشت دندان برای اشخاص زیر است:

 • بیماران سیگاری
 • بیماران دیابتی
 • بیمارانی که عرض استخوانی کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های وسیع پیوند استخوان پیشنهاد شده است.
 • بیمارانی که ارتفاع استخوانی کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است.
 • کسانی که نیاز به روکش فوری دارند.
 • کسانی که از جراحی می‌ترسند.

 معایب ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی نیز مانند تمامی روش‌های علاوه بر مزایا معایبی نیز دارد به طور مثال درصورتی‌که جراح تجربه انجام این روش را نداشته باشد، و نتواند مسیر استخوان را از روی لثه پیدا کند، ممکن است بخشی از ایمپلنت را به سمت لثه هدایت کند که باعث از دست رفتن ایمپلنت در کوتاه‌مدت یا بلندمدت می‌شود، همچنین ممکن است در جای نامناسب سوراخ ایجاد کند.

هزینه ایمپلنت بدون جراحی در اصفهان

هزینه ایمپلنت بدون جراحی برای تمامی افراد یکسان نیست و با توجه به مواردی نظیر تعداد ایمپلنت، برند ایمپلنت، روش کاشت، تجربه متخصص، منطقه ی جغرافیایی و کارهای جانبی مانند عکس برداری متغیر است به همین علت بایستی ابتدا دندانپزشک وضعیت دهانی و دندانی بیمار را بررسی کند. حال هزینه ایمپلنت با توجه به برند و کیفیت بین 5 تا 20 میلیون متغیر است.

هزینه ایمپلنت بدون جراحی در اصفهان

کلام پایانی

یکی از روش‌های جدید و نوین در دنیای ایمپلنت، ایمپلنت بدون جراحی است، این روش اغلب مناسب افرادی است که از انجام ایمپلنت ترس دارند، همانطور که گفتیم این روش جدید بوده و بسیاری از دندانپزشکان هنوز تسلط کافی بر روی ایمپلنت بدون جراحی ندارند به همین علت توصیه می‌شود تا قبل از اقدام درمورد تجربه دندانپزشک موردنظرتان مطمئن شوید، زیرا ممکن است علاوه بر شکست ایمپلنت چالش‌هایی نیز برایتان ایجاد کند.

جهت استعلام قیمت ایمپلنت در اصفهان و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های درج شده در بخش تماس  با پزشک، با همکاران ما در ارتباط باشید.

نوشتهٔ پیشین
کاشت ایمپلنت در افراد مبتلا به دندان قروچه
نوشتهٔ بعدی
عوامل مؤثر بر موفقیت ایمپلنت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست