هر آنچه باید در مورد ایمپلنت ایرانی بدانید.

بدون دیدگاه
مقالات
هر آنچه باید در مورد ایمپلنت ایرانی بدانید | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

دررابطه‌با انواع ایمپلنت ایرانی در اصفهان چه می‌دانید؟ ایمپلنت دندان یکی از روش جبران دندان‌های ازدست‌رفته است. ایمپلنت‌ها در کشورها و برندهای مختلف ساخته می‌شوند و تنوع زیادی دارند؛ به همین علت اغلب افرادی که متقاضی ایمپلنت هستند، برای انتخاب سردرگم می‌شوند.

جهت آشنایی با برندهای ایمپلنت پیشنهاد می‌کنم مقالهٔ بهترین مارک ایمپلنت | 5 تفاوت انواع برندهای ایمپلنت را مطالعه نمایید. ایمپلنت ایرانی مثل ایمپلنت‌های سوئیسی و کره‌ای و غیره یکی از انواع ایمپلنت‌های دندان هستند که در حال حاضر در بین متقاضیان ایمپلنت بسیار محبوب هستند. ما در ادامه قصد داریم ایمپلنت ایرانی را بررسی کنیم.

مزایای ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت یکی از روش‌هایی است که در گذر زمان تغییرات بسیاری کرده و پیشرفته شده، این روش با اسامی کاشت دندان نیز شناخته شده است. ایمپلنت ها در واقع همانند دندان طبیعی عمل کرده و نزدیکترین دندان مصنوعی به دندان‌های طبیعی هستند، کاشت ایمپلنت به این شکل است که ابتدا پایه‌ای درون فک قرار گرفته که همانند ریشه دندان عمل می‌کند. اغلب دندانپزشکان به ایمپلنت دندان دائمی نیز‌می گویند به این علت که این نوع دندان در صورت مراقبت صحیح تا سالیان زیاد عمر می‌کند، البته مواردی نظیر برند و کیفیت نیز در عمر ایمپلنت بی تاثیر نیست.

برای کاشت دندان در اصفهان از برندهای متنوعی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها برندهای ایرانی هستند، در ادامه قصد داریم چندنمونه از معتبرترین برندهای یامپلنت ایرانی را به شما معرفی کنیم.

انواع ایمپلنت ایرانی

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم ایران یکی از کشورهایی است که در زمینه ساخت ایمپلنت فعالیت می‌کند؛ ولی  تعداد سازندگان بسیار محدود است و تنها سه شرکت موفق به ساخت ایمپلنت شده‌اند. خوشبختانه انواع ایمپلنت ایرانی هزینه‌های موردنیاز جهت ایمپلنت دندان را به‌شدت کاهش داده‌اند. توصیه ما به شما این است که برند موردنظر به‌خوبی بررسی و فقط قیمت را در نظر نگیرید.

انواع ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت ایرانی شرکت کیمیا کاشت اطبا

شرکت کیمیا کاشت اطبا از سال 1393 در شهر کردستان فعالیت خود را در زمینهٔ ساخت ایمپلنت شروع کرد. این شرکت از بهترین و پزشکان و به‌روزترین تجهیزات برای ساخت ایمپلنت‌های خود استفاده می‌کند. برای ساخت ایمپلنت دندان، شرکت کیمیا کاشت اطبا از دستگاه CNC سوئیس استفاده می‌کند.از مزایای ایمپلنت ایرانی که توسط این شرکت تولید می شود می‌توان به قیمت پایین و کیفیت خوب اشاره کرد.

البته اگر قصد ایمپلنت فوری دارید از برندهای خارجی استفاده کنید.محصولات ایمپلنت شرکت کیمیا کاشت اطبا در سه کیفیت به نام‌های کیمیا 1، کیمیا 2 و کیمیا 3 در بازار موجود است. این شرکت ادعا می‌کند که ایمپلنت کیمیا 1 با ایمپلنت کره‌ای برابری می‌کند و شما با خرید ایمپلنت ایرانی نصف هزینهٔ ایمپلنت کره‌ای را پرداخت می‌کنید. کیمیا 2 نیز مطابق استانداردهای سوئیس، المان و فرانسه تولید می‌شود و کیمیا 3 هم سطح برند زیمر است.

سایز ایمپلنت‌هایی این شرکت بین 8 تا 14 میلی‌متر متغیر است و تیتانیوم مورداستفاده در ساخت ایمپلنت درجه 5 و 4 است. البته باید این نکته را ذکر کنم که این درجه باکیفیت ایمپلنت ارتباطی ندارد.یکی دیگر از مزایای این شرکت داخلی گارانتی مادام‌العمر است که حتی برخی از بهترین برندهای سوئیسی و آمریکایی دارای گارانتی مادام‌العمر نیستند و شما با استفاده از ایمپلنت این شرکت می‌توانید از گارانتی مادام‌العمر بهره‌مند شود.

ایمپلنت ایرانی شرکت کیمیا کاشت اطبا

ایمپلنت ایرانی شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس

شرکت کوشا فن پارس از دیگر شرکت‌های ایرانی است که موفق به ساخت ایمپلنت شده است. این شرکت قراردادی با شرکت اشترومن امضا کرده است و تحت لیسانس اشترومن ایمپلنت‌های خود را تولید و روانهٔ بازار می‌کند. این شرکت علاوه بر ایمپلنت، محصولات و تجهیزات پزشکی چون روکش‌های دندان، پروتزهای دندانی، لمینت و محصولات دندانپزشکی از جنس زیرکونیا یا پورسلین نیز تولید می‌کند.

محصولات ایمپلنت این شرکت از کیفیت و قیمت خوب برخوردارند و آزمایشگاه و لابراتوارهای پیشرفته در این شرکت مشغول به تحقیق و توسعه ایمپلنت هستند و متخصصان در زمینه‌های مختلفی چون مهندسی، دندانپزشکی و ارتودنتیست در این شرکت مشغول به کار هستند.ایمپلنت دندانی اویتا یکی از محصولات شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس  است که بر روی آن تمامی تست‌های حیوانی، بیولوژیکی و بالینی انجام شده است.

بر روی این مدل ایمپلنت در آزمایشگاه‌های مرجع سوئیس و دانشگاه‌های برتر ایران مانند دانشگاه شریف و امیرکبیر تست‌های متعددی انجام شده است و با خیال راحت می‌توانید از این ایمپلنت استفاده کنید.

شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس

ایمپلنت ایرانی شرکت نیک کاشت آسیا

یکی از دیگر شرکت‌های ایرانی که در زمینهٔ ساخت ایمپلنت فعالیت دارد، شرکت نیک کاشت آسیا است که پس از 7 سال تحقیق و پژوهش بر روی ساخت ایمپلنت موفق شد تا ایمپلنت سینابایونیک را تولید و به بازار عرضه کند. اولین تحقیقاتی که انجام شد توسط رئیس مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1389 بود؛ ولی متأسفانه در آن زمان به دلیل قیمت بالای تجهیزات و ماشین‌آلات ساخت این ایمپلنت به تعویق افتاد.

ولی در نهایت در سال 1393 شرکت نیک کاشت آسیا ایمپلنت‌هایی با نام بیونیک را تولید کرد و پس از بستن قرارداد با مرکز تحقیقات ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به ساخت ایمپلنت سینابایونیک تحت لیسانس ایمپلازا آلمان شد.در این کارخانه ایمپلنت با استفاده از دستگاه‌های CNC ساخته می‌شوند و در دو کیفیت تیپ 2 و 3 تولید می‌شوند که هر دو از کیفیت و قیمت خوبی برخوردارند.

ایمپلنت ایرانی شرکت نیک کاشت آسیا

ایمپلنت ایرانی بهتر است یا خارجی؟

بسیاری از بیماران در زمان مراجعه برای ایمپلنت از ما می‌پرسند ایمپلنت ایرانی بهتر است یا خارجی؟ در ادامه قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم.

به گفته دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

امروزه برندهای ایرانی در زمینه ساخت ایمپلنت پیشرفت چشمگیری داشته و توان رقابت با ایمپلنت‌های خارجی را دارند. یکی از تفاوت‌های ایمپلنت خارجی و ایرانی متریال ساخت، کیفت و طول عمر است؛ ولی اگر به دنبال زیبایی و ظرافت هستید قطعاً به شما برندهای سوئیسی و آمریکایی را پیشنهاد می‌کنیم.برای کاشت دندان‌هایی که در جلو هستند ظرافت ایمپلنت بسیار مهم است به همین دلیل توصیه می‌کنیم از ایمپلنت ایرانی استفاده نکنید؛ زیرا این سیستم نیازمند پژوهش و پیشرفت‌های بیشتری است.

دقت کنید! اگر قصد دارید از ایمپلنت ایرانی استفاده کنی در انتخاب پزشک خود دقت کنید؛ زیرا تجربهٔ متخصص جهت موفقیت و طول عمر ایمپلنت بسیار مهم است.

قیمت ایمپلنت ایرانی در اصفهان

همان‌طور که در بالا گفتیم، قیمت ایمپلنت ایرانی نسبت به ایمپلنت‌های خارجی مقرون‌به‌صرفه‌تر است. اما در کل مواردی در تعیین قیمت ایمپلنت ایرانی تأثیر دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.جهت اطلاع از ایمپلنت دندان به صورت اقساطی لطفا مقاله ی فوق را مطالعه نمایید.

عوامل تأثیرگذار در قیمت ایمپلنت ایرانی

در کل مواردی هستند که باعث تغییر قیمت ایمپلنت ایرانی می‌شوند و بهتر است قبل از کاشت ایمپلنت در این باره تحقیق کنید که در ادامه به عوامل تأثیرگذار در قیمت ایمپلنت ایرانی می‌پردازیم و عبارت‌اند از:

 • برند ایمپلنت ایرانی
 • تعداد ایمپلنت دندان‌های موردنیاز
 • کیفیت ساخت ایمپلنت ایرانی
 • استفاده از ایمپلنت دندان با بیمه
 • دستمزد متخصص ایمپلنت دندان
 • نیاز به درمان‌های جانبی مانند جراحی لثه
 • محل کلینیک دندانپزشکی موردنظر

عوامل تأثیرگذار در قیمت ایمپلنت ایرانی

طبق گفتهٔ دکتر آرش گلستانه

مثلاً اگر از کشیدن دندانتان زمان زیادی می‌گذرد، دچار کمبود و تحلیل استخوان شده‌اید و استخوان ناحیه‌ای که قصد دارید ایمپلنت انجام دهید نیاز به بازسازی دارد.

مزایای ایمپلنت ایرانی

ساخت ایمپلنت داخلی باعث شده تا هزینه ایمپلنت برای افراد متقاضی کاهش یابد و مهم‌ترین مزیت ایمپلنت‌های ایرانی مقرون‌به‌صرفه بودن آن و دردسترس‌بودن قطعات آن است و متأسفانه در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها قطعات اروپایی و آمریکایی به‌سختی در دسترس است. به همین علت دندانپزشکان بیشتر از ایمپلنت ایرانی و کره‌ای استفاده می‌کنند.

مزایای ایمپلنت ایرانی

کدام برند ایمپلنت ایرانی بهتر است؟

در این مورد نمی‌توان نظر قطعی داد که کدام برند ایمپلنت ایرانی بهتر است و تصمیم نهایی در انتخاب برند برعهدهٔ پزشک است زیرا برند باید بر اساس استخوان فک شما انتخاب شود. پیشنهاد می‌کنیم در این باره از پزشک خود کمک بگیرید تا بهترین  برند را متناسب با شرایطتان به شما پیشنهاد کند.

معایب ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت‌های ایرانی علاوه بر مزایایی که دارند یک سری معایب نیز دارند که باعث شده بسیاری از افراد سراغ برندهای خارجی بروند. از مهم‌ترین معایب ایمپلنت ایرانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ظاهری غیرطبیعی داشته و با دندان‌های طبیعی اختلاف دارند.
 • کیفیت آنها نسبت به برندهای خارجی پایین‌تر است.
 • دوام کمتری دارند و ممکن است بعد از چند سال بشکنند.
 • برای انجام ایمپلنت فوری مناسب نیستند.

معایب ایمپلنت ایرانی

در آخر آیا ایمپلنت دندان ایرانی خوب است یا نه؟

در حال حاضر به دلیل تحریم‌ها و قیمت بالای ایمپلنت‌های خارجی، از ایمپلنت ایرانی در اصفهان بسیار استقبال شده و شرکت های داخلی توانسته اند  کیفیت و طول عمرمحصولات خود را به پزشکان و بیماران ثابت کند. خبر خوشحال‌کننده این است که ااین ایمپلنت ها توانسته با ایمپلنت‌های ارزان‌قیمت و میان‌رده رقابت تنگاتنگی داشته باشد.

لطفا جهت اطلاع و استعلام قیمت ایمپلنت زیر نظر دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت، جراح فک، صورت و زیبایی می توانید  به مطب ایشان  به نشانی چهارباغ بالا، بعد از برق منطقه، نبش کوچه ۲۲، ساختمان اخرا، واحد۴۰۳ مراجعه کنید. لطفا قبل از مراجعه با شماره تلفن  09130206547  تماس حاصل فرمایید و نوبت رزرو کنید..

نوشتهٔ پیشین
همه چیز درباره ایمپلنت آمریکایی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
جراحی فک و صورت کودکان در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست