همه چیز در مورد ایمپلنت سوئیسی در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت دندان سوئیسی | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت یا ریشه دندان مصنوعی، یکی از جایگزین‌های دندان ازدست‌رفته در افراد است. ایمپلنت‌ها ظاهری کاملا طبیعی و زیبا دارند و با جراحی در استخوان فک کاشته می شوند. معمولا ظاهری شبیه به یک پیچ دارند و بعد از مدت زمانی با استخوان طبیعی پیوند یا به اصلاح جوش می‌خورند. ایمپلنت‌ها مانند ریشه دندان و پایه‌ای برای تکیه روکش (تاج دندان) هستند.

ایمپلنت‌های مختلفی بر اساس طبقه‌بندی متفاوتی وجود دارند که یکی از این طبقه‌بندی‌ها بر اساس نام کشور سازنده و برند است. ایمپلنت‌های سوئیسی هم یک نوع از این طبقه‌بندی هستند. در این مقاله با دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان، همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد ایمپلنت‌های سوئیسی کسب کنید.

 

دکتر آرش گلستانه | متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

فرایند ساخت ایمپلنت پیچیدگی‌های خاصی دارد و کشور سازنده نیازمند داشتن فناوری ویژه ای است، به همین دلیل کشورهای کمی وجود دارند که توانایی ساخت ایمپلنت با کیفیت را دارا باشند. کشور سوئیس یکی از کشورهایی است که توانایی ساخت ایمپلنت‌های مرغوب را دارا است و ایمپلنت‌های آن با نام ایمپلنت های سوئیسی در سراسر جهان توزیع می‌شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.ایمپلنت‌های سوئیسی یکی از برندهای اصلی و همین‌طور یکی از ۵ برند برتر دنیا در تکنولوژی ساخت ایمپلنت‌های دندانی است.

جنس ایمپلنت‌های سوئیسی از تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم است. کیفیت و طول عمر آن‌ها هم تا حد زیادی به کیفیت تیتانیوم، فرایند طراحی و ساخت بادقت بستگی دارد و به همین علت هم به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ایمپلنت سوئیسی | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

انواع ایمپلنت سوئیسی

۶ برند معروف ایمپلنت سوئیسی عبارت‌اند از SPI ،SIC ،Biodental ،Ihdeh ،TRI ،ITI  که در ادامه به توضیح مختصر و همچنین مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم.

 

انواع ایمپلنت سوئیسی | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی اشترومن  (Straumann)

شرکت اشترومن سال 1954شروع به کار کرده است. اشترومن جزو 3 برند برتر ایمپلنت در جهان محسوب می‌شود و همینطور بهترین و معروف ترین برند ایمپلنت سوئیسی است. برند ایمپلنت اشترومن در ایران دارای نمایندگی است و با نام اختصاری ITI شناخته می‌شود.

کیفیت بالا و محبوبیت ایمپلنت های اشترومن  به دلیل ویژگی های زیر است:

 • کیفیت بالای مواد اولیه
 • مهندسی دقیق در تولید محصولات
 • استفاده از به روزترین فناوری‌ها
 • ماندگاری و طول عمر بالای محصولات
 •  استفاده از تیتانیوم با بالاترین کیفیت
 • بهبود استخوان سازی و کوتاه شدن مدت کاشت به دلیل مهندسی دقیق در سطح ایمپلنت
 • شبیه بودن هرچه بیشتر شکل محصول به ریشه دندان

توجه به این موضوع حائز اهمیت است که همه‌ی این ویژگی‌های خوب باعث شده است که قیمت این نوع ایمپلنت نسبت به سایر برند ها کمی بالاتر باشد که ممکن است همه‌ی افراد از پس هزینه انجام آن برنیایند و تعداد افراد کمی این نوع ایمپلنت را انتخاب کنند.

 

ایمپلنت سوئیسی اشترومن | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی اس پی ای (SPI)

ایمپلنت اس پی ای یکی از قدیمی ترین ایمپلنت های سوئیسی است که توسط کمپانی تومن مدیکال (Thommen medical) ساخته می‌شود. این برند هم جزو برندهای موفق در تولید ایمپلنت به حساب می‌آید چون توانسته است در سازمان بهداشت جهانی درجه الف یا A را کسب کند.  کیفیت و استحکام خوب این ایمپلنت سوئیسی باعث شده است که قیمت نسبتا بالایی داشته باشد اما قیمت آن نسبت به ایمپلنت اشترومن کمی ارزان‌تر است. شرکت بن تاژپارس نمایندگی این برند ایمپلنت را در ایران برعهده دارد. سازگاری بالا با انواع زیاد پروتز و تاج دندان، پایداری مکانیکی عالی و استحکام بالای پیچ اباتمنت از مزایای این ایمپلنت دندان است.

اما مهم‌ترین مزیت ایمپلنت SPI دارابودن انواع اکتیو است که به‌وسیله این ویژگی می‌توان پروتز (روکش) را بعد از مدت‌زمان ۴۵ روز روی آن نصب کرد. این در صورتی است که در دیگر ایمپلنت‌ها بعد از کاشت پایه، ۳ تا ۴ ماه زمان لازم است تا بتوان روکش دندان را روی آن قرار داد.

 

ایمپلنت سوئیسی اس پس ای | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی اس ای سی (SIC)

ایمپلنت‌های اس ای سی جزو جدیدترین برندهای سوئیسی با قدمت کم است اما با وجود قدمت کمی که دارد در جهان و همین‌طور در ایران به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب، طرفداران زیادی دارد. این نوع ایمپلنت از نظر کیفیت و پرفروش بودن شبیه به ایمپلنت‌ کره‌ای هستند. نمایندگی ایران ایمپلنت دندان SIC را مانند ایمپلنت SPI شرکت بن تاژپارس برعهده دارد.

ایمپلنت سوئیسی بیودنتال (biodental)

ایمپلنت بیودنتال توسط شرکت سوئیسی CAMLOG که در ایران با نام بیودنتال شناخته می‌شود، تولید می‌شود. این ایمپلنت هم مانند ایمپلنت SIC برندی با قدمت کم و نوپا است. در سال‌های اخیر توانسته با هماهنگ کردن خود با تکنولوژی و پیشرفت‌های روز دندانپزشکی توجه افراد زیادی را به خود جلب کند و طرف‌داران زیادی پیدا کند.

ویژگی شاخص ایمپلنت دندانی بیودنتال تغییراتی است که در طراحی و ساخت پایه و اباتمنت‌های زیرکونیا انجام داده است و همین‌طور راحت بودن کاشت ایمپلنت‌های آن در استخوان فک و انعطاف‌پذیر بودن آن‌ها است. در ایران هم به دلیل این ویژگی‌ها با مراجعه شما به متخصص ایمپلنت قطعاً یکی از پیشنهادهای آن‌ها به شما ایمپلنت بیودنتال است.

 

ایمپلنت سوئیسی بیودنتال | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی ایده (Ihdeh)

ایمپلنت ایده در سال ۱۹۶۰ شروع به کار کرد و بیش از 60 سال است که تجهیزات دندانپزشکی را تولید می‌کند. این برند نام خود را از نام دکتر ایده (Dr. Ihde Dental AG) گرفته که یک دندان پزشک برجسته سوئیسی است. این ایمپلنت را می توان از نظر کیفیت در رده متوسط قرار داد و به دلیل تخفیف‌های ویژهای که برای خریداران قرار می‌دهد، می‌توان آن را از نظر قیمت در رده قیمت های مناسب قرار داد.

مهمترین مزیت ایمپلنت دکتر ایده، طراحی خاص و ویژه محصولات آن‌ برای شرایط بسیار سخت در حین جراحی کاشت دندان است. پایه های ایمپلنت Ihdeh طوری طراحی شده است که محل اتصال اباتمنت به پایه به صورت زاویه دار باشد و بیشترین کاربرد را در روش کاشت ایمپلنت ALL-ON-4 داشته باشد.

ایمپلنت سوئیسی تی آر آی (TRI)

ایمپلنت تی آر آی هم یکی از برندهای جدید کشور سوئیس است و در ایران به دلیل ناشناخته بودن، کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. ایمپلنت‌های این برند قیمت مناسب و کیفیت نسبتاً خوبی دارند. شکل قطعات آن مشابه قطعات ایمپلنت آمریکایی به نام اسکرونت زیمر است؛ اما باتوجه‌به نوظهور بودن و ناشناخته بودن این برند در مورد موفقیت و توسعه آن در بازارهای جهانی نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد.

 

ایمپلنت سوئیسی تی آر آی| دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت سوئیسی بهتر است یا کره ای؟

اگر مقاله ایمپلنت کره ای موجود در همین سایت را خوانده باشید متوجه تفاوت‌های موجود در این دودسته ایمپلنت شده‌اید. اگرچه که در بالا ذکر کردیم که ایمپلنت سوئیسی اس ای سی (SIC) از نظر کیفیت و محبوبیت شبیه به ایمپلنت‌های کره‌ای است؛ اما در کل ایمپلنت سوئیسی با کره ای دارای سه تفاوت عمده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 1. کیفیت و جنس مواد اولیه: ایمپلنت‌های کره‌ای از انواع باکیفیت و بی‌کیفیت زیادی تشکیل شده‌اند و باید حتماً قبل از انتخاب و استفاده از آن‌ها در مورد برند سازنده و کیفیت محصولات آن تحقیقاتی را انجام دهید. اگرچه تعداد نسبتا کمی از برندهای کره‌ای از کیفیت بالایی برخوردارند، در مقابل بیشتر ایمپلنت‌های سوئیسی با مواد درجه یک، تجهیزات و فناوری‌های به‌روز، دقت و مهارت زیادی تولید می‌شوند.
 2. میزان دردسترس‌بودن: در بازار ایران به دلیل رابطه خوب با کشورهای آسیای شرقی معمولاً ایمپلنت‌های کره‌ای نسبت به ایمپلنت‌های سوئیسی دردسترس‌تر و فراوان‌تر هستند.
 3. قیمت: ایمپلنت‌های سوئیسی همیشه به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای داشته‌اند که همین موضوع هم باعث شده است تعداد زیادی از افراد نتوانند آن‌ها را انتخاب کنند.

 

تفاوت ایمپلنت سوئیسی با کره ای| دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

طول عمر ایمپلنت سوئیسی چقدر است؟

اگرچه که ایمپلنت های سوئیسی طبق استانداردهای جهانی و مواد اولیه درجه یک ساخته می شود و به همین دلیل ماندگاری و طول عمر بالایی هم دارند اما طول عمر یک ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • نوع برند ایمپلنت دندانی
 • کبفیت و به روز بودن تجهیزات کلینیک و مطبی که کاشت را انجام می‌دهد
 • تجربه و تخصص دندانپزشک
 •  سلامت دهان
 •  عادات و نحوه نگهداری شما از ایمپلنت‌

قیمت ایمپلنت سوئیسی در اصفهان چقدر است؟

برای تعیین هزینه ایمپلنت‌های سوئیسی مواردی باید در نظر گرفته شود مانند: تعداد دندان‌هایی که نیازبه ایمپلنت دارند، برند ایمپلنت سوئیسی که به تشخیص دندانپزشک با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌شود، هزینه‌های مربوط به مطب، استفاده یا عدم استفاده بیمار از بیمه و دستمزد دندانپزشک.

برای آگاهی از شرایط ایمپلنت اقساطی در اصفهان توسط دکتر آرش گلستانه به مقاله ایمپلنت دندان به صورت اقساطی رجوع کنید یا با مطب ایشان تماس بگیرید.

پرداخت اقساطی ایمپلنت | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

سخن آخر

در این مقاله به توضیح مفصلی در مورد ایمپلنت های سوئیسی و انواع آنها پرداختیم. این نوع از ایمپلنت ها از بهترین ایمپلنت های موجود در دنیا هستند و به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردارند که همین امر هم باعث شده است تا قیمت آنها در مقایسه با ایمپلنت‌های دیگر و مخصوصا ایمپلنت های کره ای خیلی بیشتر باشد. اگر زیاد بودن قیمت این نوع ایمپلنت برای شما اهمیتی ندارد، پیشنهاد ما به شما استفاده از این برندهای سوئیسی است. اما این نکته را فراموش نکنید که تخصص و مهارت دندانپزشک در کاشت ایمپلنت مهم‌تر از برند و کیفیت یک ایمپلنت است. پس با انتخاب یک متخصص ایمپلنت باتجربه مانند دکتر آرش گلستانه، می‌توانید از ایجاد بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت کره ای: هر آنچه شما باید بدانید
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت اسپانیایی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست