ویژگی ها و مزایا ایمپلنت دندان

بدون دیدگاه
مقالات
مزایای ایمپلنت دندان

همه ی کسانی که می خواهند روشی را برای جایگزینی دندان های از دست رفته انتخاب کنند قطعا به روش ایمپلنت دندان هم فکرکرده اند. مزایا ایمپلنت دندان باعث شده است تا بیماران مختلفی در مواجه با روش های مختلف کاشت دندان، ایمپلنت را انتخاب کنند. در واقع استفاده از این روش می تواند جای خالی دندان های از دست رفته را برای شما پر کند که این کار معمولا بدون کمترین میزان عوارض اتفاق می افتد. به همین دلیل امروزه شاهد گسترش استفاده از آن می باشیم. در ادامه برای شناخت بیشتر به بیان برخی از مزایا ایمپلنت دندان می پردازیم.

افزایش زیبایی

با توجه به این که جای خالی دندان ها می تواند ظاهری نامناسب را به وجود آورد استفاده از ایمپلنت دندان می تواند زیبایی از دست رفته را برای شما جبران کرده و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند.

افزایش زیبایی دندان ها با کاشت ایمپلنت

سرعت بالا در کاشت

ایمپلنت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و اگر مشکل کلی در سلامت جسمانی و استخوان های فک وجود نداشته باشد به سرعت می توان آن ها را جایگزین دندان های از دست رفته کرد.

جلوگیری از تحلیل استخوان فک

هنگامی که دندانی از دست می رود جای خالی دندان به مرور باعث تحلیل استخوان فک می شود که این موضوع علاوه بر دردسر های خاص خود می تواند ظاهری نازیبا را برای شما به وجود آورد. به همین دلیل استفاده از ایمپلنت دندان می تواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری نماید.

طول عمر بالا

یکی از مزایا ایمپلنت دندان که آن را بین بیماران و پزشکان به روشی محبوب تبدیل کرده است. طول عمر بالای آن است. طول عمر ایمپلنت ها در حدی است که اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید تا آخر عمر می تواند کارایی لازم را برای شما داشته باشد. بدون این که دردسری برای شما به وجود آورد.

ماندگاری ایمپلنت دندان

حفظ سلامتی دهان و دندان

با توجه به این که ایمپلنت را از ریشه در استخوان فک قرار می دهند. مانند یک دندان طبیعی عمل می کند و از آسیب به لثه های شما جلوگیری می کند. همان طور که می دانید هنگام که دندانی را از دست می دهید. تجمع باکتری ها در محل دندان از دست رفته می تواند سلامت دندان های دیگر و لثه را به خطر بیندازد که استفاده از ایمپلنت دندان از این موضوع جلوگیری می کند.

 ثابت بودن ایمپلنت

یکی از مزایا ایمپلنت دندان که از اهمیت بالایی برخوردار است ثابت بودن آن می باشد. با توجه به این که ایمپلنت ها با استفاده از پیچ های مخصوص در استخوان فک قرار می گیرند. کاملا ثابت بوده و برخلاف پروتز ها نیازی به درآوردن آن ها از دهان در هنگام خواب نیست. در صورتی که بر اثر عوامل مختلف ایمپلنت ها دچار لق شدگی شوند به راحتی با مراجعه به پزشک می توان آن را درمان کرد.

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت دندان چیست؟
نوشتهٔ بعدی
ایمپلنت دندان بهتر است یا پروتز دندان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست