ایمپلنت کره ای: هر آنچه شما باید بدانید

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت کره ای

ایمپلنت، جایگزینی برای دندان از دست رفته افراد است. هرچند که ایمپلنت‌ها ساختاری غیرزنده و مصنوعی هستند اما از استحکام کافی برای انجام کارهای روزانه و ظاهری دقیقاً مشابه یک دندان سالم و طبیعی برخوردار هستند. ایمپلنت‌های کره ای بر اساس موارد مختلفی طبقه بندی می‌شوند، یکی از این طبقه بندی‌ها بر اساس برند و نام کشور سازنده است، که شامل ایمپلنت سوئیسی، اسپانیایی، آمریکایی، کره‌‎ای، ایرانی و… است. دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان، در این مقاله شما را با ایمپلنت کره‌ای آشنا می‌کند، لطفاً با ما همراه باشید.

دکتر آرش گلستانه | متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای چیست؟

ایمپلنت‌ها به طور کلی بر اساس کشور سازنده به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • ایمپلنت آمریکایی
 • ایمپلنت اروپایی
 • ایمپلنت آسیایی

ایمپلنت‌های اروپایی، توسط کشورهای: فرانسه، آلمان، سوئیس و انگلیس ساخته می‌شوند. ایمپلنت‌های آسیایی، توسط کشورهایی نظیر: چین، ایران و کره ساخته می‌شوند. قابل ذکر است که، ایمپلنت‌های کره ای (زیرگروه ایمپلنت‌های آسیایی) به عنوان با کیفیت ترین ایمپلنت‌های این گروه شناخته می‌شوند و حتی برخی از برندهای کره ای، با انواع ایمپلنت‌های اروپایی از نظر کیفیت و زیبایی رقابت می‌کنند. ایمپلنت کره ای شامل یک پایه فلزی تیتانیومی است که برای بیمار نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند و روکش آن به عنوان تاج دندان است.

ایمپلنت کره ای در سال‌های اخیر مورد استقبال پزشکان قرار گرفته اند و توانسته اند بازار ایران را در دست بگیرند. علت این محبوبیت هم به خاطر قیمت مناسب و قطعات در دسترس آن‌ها است. اما لازم است بدانید که ایمپلنت‌های کره ای هم مانند سایر ایمپلنت‌های کشورهای دیگر جنس خوب و جنس نامناسب دارند که با شناخت صحیح و اطلاعات کامل می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع ایمپلنت کره ای چیست؟

ایمپلنت‌های کره ای انواع بسیار زیاد و متنوعی دارند و شرح کامل آن ها از حوصله این مبحث خارج است، اما در ادامه به شرح چند مورد از پرطرفدارترین این برندها خواهیم پرداخت.

 

انواع ایمپلنت کره ای | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای اوستم (OSSTEM)

برند اوستم که در سال 1995 تاسیس شده است، از اولین، قدیمی‌ترین و تنها برند کشور کره جنوبی است که توسط انجمن غذا و داروی آمریکا تایید شده و قابل رقابت با برندهای مطرح اروپایی است. این برند اوستم (OSSTEM) که جزء ۱۰ ایمپلنت برتر جهان نیز است، در ایران با نام‌های SP و SLE بیشتر شناخته می‌شود.

نکته مهم و متمایز کننده این برند از سایر برندهای ایمپلنتی، تنوع بالای محصولات تولیدی آن است. برای مثال سطح CA آن مختص بیماران دیابتی تولید شده است که مواد به کار رفته در تولید این ایمپلنت باعث تسریع روند استخوان سازی می‌شود که برای این بیماران بسیار مهم است.

ایمپلنت کره ای اوستم (OSSTEM) | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای دی او (DIO)

شرکت دی او فعالیتش را درسال 2000 در کشور کره جنوبی آغاز کرد اما درمحصولات این برند برای دندان پزشکان از نظرسهولت در انجام کار مشکلاتی وجود داشت. بعد از خریداری بخشی از سهام این شرکت توسط شرکت معروف دنس پلی آمریکا و تولید محصول جدیدی بنام  UF ، بسیاری از ضعف‌ها و مشکلات این برند برطرف شد و حتی توانست با ایمپلنت‌های آمریکایی و اروپایی رقابت کند. دی او بعد از ایمپلنت اوستم (OSSTEM) یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین برندهای کره ای در ایران شناخته می‌شود.

ایمپلنت کره ای دی او (DIO) | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای مگاژن (Megagen)

ایمپلنت مگاژن یکی دیگر از ایمپلنت‌های خوب کشور کره است.  شرکت مگاژن در سال 2002  فعالیت اولیه خود را آغاز کرد. محبوبیت این برند با خرید سهام آن توسط شرکت اشترومن بیشتر شد. در حال حاضر این شرکت، محصولات خود را علاوه بر کشور کره در اروپا و مخصوصاً کشور لیتوانی تولید می‌کند. جالب است بدانید که دو برند مطرح دیگری هم به نام‌های انی ریج (Anyridge) و انی وان (AnyOne) توسط این کمپانی تولید و ارائه می‌شوند.

ایمپلنت کره ای مگاژن (Megagen) | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای نیوبایوتک (NeoBiotech)

تاسیس کمپانی نیوبایوتک (NeoBiotech) سال 2000 بوده است. این ایمپلنت در ایران با نام سی ام ای شناخته شده‌تر است. هرچند که ایمپلنت‌های کره ای از قیمت مناسبی در بازار برخوردار هستند اما قیمت پایین ایمپلنت‌های برند نیوبایوتک نسبت به سایر رقبای خود، باعث جذب شدن بیشتر بیماران و دندان پزشکان زیادی به خود شده است.

متاسفانه اشکالاتی درقسمت پروتزی آن مانند شل شدن پیچ ایمپلنت توسط بیماران گزارش شده است، اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که علاوه بر کیفیت یک برند، قطعاً تخصص و تجربه دندانپزشک انجام دهنده این پروسه، شرایط سلامت بیمار و مراقبت‌های پس از درمان در پیدایش یا کاهش این اشکالات بسیار تاثیر گذار است.

پس بهتر است اگر در انتخاب این ایمپلنت کره ای تردید دارید حتماً با دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان مشورت کنید و از تجربه‌های ارزشمند ایشان استفاده کنید.

ایمپلنت کره ای NeoBiotech | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای دنتیوم (Dentium)

برند ایمپلنت دنتیوم هم مانند نیوبایوتک در سال 2000 شروع به کار کرده است. این برند از برندهای رده متوسط در میان ایمپلنت‌های کره ای محسوب می‌شود اما به دلیل قیمت مناسب و سادگی جراحی محبوبیت زیادی در میان بیماران و متخصصان این رشته دارد. به تازگی سطح این ایمپلنت به اس ال ای تغییر پیدا کرده است و تنوع سایزی آن هم بیشتر شده است.

ایمپلنت کره ای یوفیت (UFIT)

ایمپلنت یوفیت هم یکی از ایمپلنت‌های رده متوسط کره ای به حساب می‌آید که در ایران از لحاظ شناخت در سطح دوم قرار دارد و کمتر شناخته شده است. ویژگی مهم موجود در این ایمپلنت کره ای خصوصیت  Sylbutment  است.

در ایمپلنت‌های قدیمی در تماس فیکسچر و اباتمنت خلل و فرج‌های در سطح وجود داشت که فشارهای وارده در طی جویدن باعث افزایش فاصله بین آن ها می‌شد. اما برند یوفیت توانسته است در اباتمنت های جدید با استفاده از خصوصیت  Sylbutment، که در آن تماس میان فیکسچر و اباتمنت دو سطح صاف با شیارهایی است، این مشکل را حل کند. این شیارها باعث عملکرد آن به صورت یک بدنه الاستیک می‌شود و فشارهای وارده در طی جویدن را در تمام سطح توزیع می‌کند.

ایمپلنت کره ای یوفیت (UFIT) | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت کره ای ITI Straumann

ایمپلنت‌های برند ITI Straumann جزء پنج برند برتر جهان محسوب می‌شود. تنوع بالای محصولات این برند از مزیت‌های مهم آن است اما به دلیل قیمت بالا و مقرون به صرفه نبودن ایمپلنت‌های آن خیلی زیاد توسط بیماران انتخاب نمی‌شود.

ایمپلنت کره ای SewonMedix

کمپانی SewonMedix از سال 2000 تأسیس شده است اما فعالیت خودش را در زمینه تولید ایمپلنت دندان از سال 2006 آغاز کرده است. کیفیت این برند همواره در حال پیشرفت و بهبود است و در حال حاضر از نظر کیفیت در رده نسبتاً خوب در میان دیگر رقیبان خود قرار دارد.

ایمپلنت کره ای SewonMedix | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

مزایای ایمپلنت کره ای چیست؟

در بالا مزیت تک تک برندهای ایمپلنت کره ای به طور جداگانه ذکر شد است، اما به طور کلی و خلاصه می‌توانید مزیت‌های مهم را در پایین مطالعه کنید:

 • مهم‌ترین مزیت آن قیمت مناسب نسبت به ایمپلنت‌های آمریکایی و اروپایی است.
 • کیفیت خوب این ایمپلنت‌ها با وجود هزینه مناسبی که دارند.
 • در دسترس بودن قطعات و وجود نمایندگی‌ها متعدد در سراسر ایران
 • کاشت دندان با ظاهری طبیعی در صورت بیمار
 • افزایش قدرت تکلم و اعتماد به نفس در افراد مسن و افرادی که دندان‌های خود را از دست داده اند.
 • افزایش قدرت جویدن به دلیل کیفیت خوب
 • ایجاد طرح لبخند زیبا و بی نقص

مزایای ایمپلنت کره ای | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

طول عمر و دوام ایمپلنت کره ای در اصفهان چقدر است؟

دوام و طول عمر ایمپلنت‌های کره ای به عوامل مختلفی از جمله: نوع ایمپلنت دندانی، کبفیت و به روز بودن تجهیزات کلینیک و مطبی که این کار را انجام می‌دهد، تجربه و تخصص دندانپزشک، سلامت دهان، عادات و نحوه نگهداری شما از این ایمپلنت‌ها  بستگی دارد.

پیشنهاد ما برای مطالعه و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، رجوع به مقاله:  طول عمر ایمپلنت چقدر است؟ ؛ در سایت دکتر آرش گلستانه و یا تماس و انجام مشاوره با جناب آقای دکتر است.

عوامل موثر در طول عمر ایمپلنت کره ای | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ایمپلنت کره ای چیست؟

عوامل زیادی بر تعیین قیمت ایمپلنت‌های کره ای تاثیر گذار است که مهم‌ترین آنها شامل:

 1. تعداد دندان‌هایی که نیازبه ایمپلنت کره ای دارند.
 2. برند ایمپلنت کره ای که توسط پزشک با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌شود.
 3. هزینه‌های مربوط به کلینیک و مطب انجام دهنده ایمپلنت کره ای
 4. استفاده از بیمه خدمات درمانی و بیمه تکمیلی توسط بیمار
 5. دستمزد دندانپزشک که بر اساس میزان تخصص و سابقه او تعیین می‌شود.

برای آگاهی از شرایط ایمپلنت دندان بصورت اقساطی در اصفهان توسط دکتر آرش گلستانه به مقاله ایمپلنت دندان به صورت اقساطی رجوع کنید یا با مطب ایشان تماس بگیرید.

پرداخت اقساطی ایمپلنت | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

جمع بندی نهایی: ایمپلنت‌های کره ای آری یا خیر؟

در این مقاله به توضیح مفصل در مورد ایمپلنت‌های کره ای و انواع آن به همراه مزیت و معایب شان پرداختیم. در ادامه ذکر کردیم که چه عواملی بر طول عمر و قیمت این ایمپلنت‌ها تاثیر گذار است. در آخر باید بگوییم که به طور قطع نمی‌توان در مورد بهترین ایمپلنت کره ای نظر داد چون همانطور که به طور کامل توضیح داده شد هرکدام از این برندهای ایمپلنت کره ای معایب و مزایایی دارند که بهتر است دندان پزشک متخصص ایمپلنت با توجه به شرایط هر بیمار بهترین را انتخاب کند تا بالاترین کارایی و طول عمر را برای بیمار داشته باشد. اما در کل ایمپلنت‌های کره ای در مقایسه با دیگر ایمپلنت‌های آسیایی و ایمپلنت‌های آمریکایی و اروپایی از کیفیت مناسب و قیمت بسیار مناسب تری برخوردار هستند که می‌توانند انتخاب خوبی برای داشتن یک دندان طبیعی و زیبا برای شما باشند.

شما هم اگر تجربه ای در استفاده از این ایمپلنت‌های کره ای دارید در زیر این مقاله با ما به اشتراک بگذارید و همچنین اگر هنوز ابهام یا سوالی در مورد انتخاب آن‌ها دارید می‌توانید با دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان در میان بگذارید، قطعاً ایشان با تخصص و تجربه زیادی که در این مورد دارند می‌توانند راهنمایی‌های مفیدی را با توجه به شرایط شما برای انتخاب بهترین ایمپلنت در اختیارتان قرار دهند.

نوشتهٔ پیشین
طول عمر ایمپلنت چقدر است؟
نوشتهٔ بعدی
همه چیز در مورد ایمپلنت سوئیسی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست