ایمپلنت اسپانیایی در اصفهان

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت اسپانیایی | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت یکی از روش های فوق العاده برای پرکردن جای خالی دندان شکسته یا افتاده و ریشه دندادن یک فرد است. حتما میدانید که خالی بودن جای دندان برای مدت طولانی عوارض جبران ناپذیری مانند تحلیل لثه ها، تغییر فرم فک و صورت را دارد و باعث پیرتر نشان دادن چهره شما می شود.

طبقه‌بندی متفاوتی برای انواع ایمپلنت‌ها وجود دارد که یکی از این طبقه‌بندی‌ها بر اساس نام کشور سازنده و برند است. ایمپلنت‌های اسپانیایی هم یکی از انواع این طبقه‌بندی هستند. در این مقاله با دکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت در اصفهان، همراه باشید تا اطلاعات دقیق و کاملی در مورد ایمپلنت‌های اسپانیایی به دست آورید.

دکتر آرش گلستانه | متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت دندان از چه اجزایی تشکیل شده؟

به طور کلی اجزای ایمپلنت دندان شامل هفت مورد است که در زیر به صورت موردی بیان خواهیم کرد. برای انجام هر ایمپلنت دندان در ابتدا فیکسچر درون استخوان فک کار گذاشته می‌شود. بعد از آن روی آن اباتمنت همراه با روکش ساخته شده قرار می‌گیرد و دندانی طبیعی مانند یا حتی بهتر از دندان های قبلی شما خواهد شد.

هر ایمپلنت شامل:

  1. فیکسچر(Fixture)
  2. کاوراسکرو(Cover Screw)
  3. هیلینگ اباتمنت (Healing Abutment / Gingival Former)
  4. ايمپرشن کوپينگ يا ترنسفر کوپينگ (Impression Coping /  Transfer Coping)
  5. آنالوگ یا ایمپلنت رپلیکا (Implant Analogue / Implant Replica)
  6. اباتمنت (Abutment)
  7. تاج چینی (Crown)

 

اجزای ایمپلنت دندان | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت ها چند دسته هستند؟

ایمپلنت‌ها در کل بر اساس کشوری که آن‌ها را تولید می‌کند به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • ایمپلنت آمریکایی
  • ایمپلنت اروپایی
  • ایمپلنت آسیایی

ایمپلنت آمریکایی و ایمپلنت اروپایی که در کشورهایی مانند: آمریکا، اسپانیا، فرانسه، آلمان، سوئیس و انگلیس تولید می‌شوند از نظر قدمت، کیفیت و هزینه از بقیه دسته‌بندی‌ها بالاتر هستند. ایمپلنت‌های آسیایی در کشورهای چین، ایران و کره ساخته می‌شوند که شامل هم برندهای باکیفیت و هم بی‌کیفیت هستند.

جالب است بدانید، ایمپلنت‌های کره‌ای یکی از باکیفیت‌ترین برندهای زیرگروه ایمپلنت آسیایی است که برخی از آن‌ها، با انواع ایمپلنت‌های اروپایی از نظر کیفیت و زیبایی رقابت می‌کنند. برای مطالعه بیشتر در مورد انواع برندهای این ایمپلنت باکیفیت و پرطرف‌دار حتماً به مقاله ایمپلنت کره‌ای در این سایت رجوع کنید.

 

دسته بندی ایمپلنت ها | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

کدام برند و کشور سازنده ایمپلنت بهتر است؟

همان‌طور که در بالا گفته شد در کل دنیا برندهای ایمپلنت دندانی متنوعی تولید می‌شود، از کشور برزیل و آرژانتین گرفته تا اسپانیا، ژاپن، کره و حتی چین. تصمیم‌گیری در مورد انتخاب برند مناسب از بین این‌همه برند بسیار سخت و خسته‌کننده است؛ شاید فکر کنید که ایمپلنت‌های اروپایی مانند ایمپلنت سوئیسی به دلیل قدیمی‌تر و معروف‌تر بودن از بقیه بهتر باشند. یا شاید نظرتان متفاوت باشد و بر این عقیده باشید که ایمپلنت‌های کره‌ای به دلیل محبوبیت و قیمت مناسب نسبت بقیه بهتر باشند.

اما واقعیت این است که در حال حاضر انتخاب یک ایمپلنت دندانی بیشتر از توجه به کشور سازنده آن، باید بر اساس شرایط بیمار باشد. مسلماً برای هر بیمار باتوجه‌به شرایط سلامت دهان و دندان‌هایش و شرایط مالی که دارد انتخاب‌های متفاوتی پیش روی اوست که این انتخاب حتماً باید زیر نظر دندانپزشک متخصص ایمپلنت انجام شود.

 

کدام برند ایمپلنت بهتر است؟ | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت دندان اسپانیایی

ایمپلنت اسپانیایی از برندهای معتبر در دنیا محسوب می‌شود. این نوع ایمپلنت دندانی به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب دارای ماندگاری و طول عمر بالایی است و به همین علت هم مورد تأیید و انتخاب تعداد زیادی از متخصصین باتجربه ایمپلنت در جهان قرار دارد. ایمپلنت اسپانیایی توسط شرکت‌های مختلفی در کشور اسپانیا تولید و عرضه می شود. یکی از معتبرترین شرکت های اسپانیایی که سال های زیادی است که در تولید ایمپلنت فعالیت می کند، شرکت موزوگرائو(Mozo Grau) است.

 

ایمپلنت اسپانیایی | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

ایمپلنت اسپانیایی موزوگرائو (Mozo Grau)

ایمپلنت اسپانیایی موزو گرائو سالهای زیادی است که در زمینه دندانپزشکی برندی شناخته شده و دارای سابقه خوب است. این ایمپلنت با نام اختصاری ام.جی (M.G) در دنیا شناخته می شود و محصولی مشترک از آمریکا و اسپانیا است. ایمپلنت موزو گرائو به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب در ایران دارای نمایندگی است. این برند به دلیل کیفیت، شهرت و تجربه در حدی است که می تواند با دیگر نمونه های ایمپلنت اروپایی رقابت کند.

ایمپلنت اسپانیایی موزوگرائو دقت طراحی بسیار خوبی در حدود ۱۰ میکرون دارد، این ویژگی در مقالات مجله JOMI مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است. این تحقیقات نشان می‌دهند که اتصال فیکسچر و اباتمنت در این ایمپلنت بسیار دقیق است و همچنین با سیستم Astra tech سازگار هستند.

 

ایمپلنت اسپانیایی موزوگرائو (Mozo Grau) | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

قیمت ایمپلنت اسپانیایی در اصفهان

ایمپلنت‌های اسپانیایی مخصوصاً برند موزوگرائو نسبت به کیفیت قطعات ساخته شده در این کشور بسیار مناسب است. این ایمپلنت‌ها از جمله ایمپلنت‌های درجه دوم اروپایی به‌حساب می‌آیند و به همین علت هم قیمت آنها معقول است. برای آگاهی از شرایط انجام ایمپلنت دندان بصورت اقساطی در اصفهان توسط دکتر آرش گلستانه به مقاله ایمپلنت دندان به صورت اقساطی رجوع کنید یا با مطب ایشان تماس بگیرید.

 

پرداخت اقساطی ایمپلنت | دکتر آرش گلستانه متخصص ایمپلنت در اصفهان

جمع بندی نهایی

در این مقاله در مورد ایمپلنت‌ها به‌خصوص ایمپلنت اسپانیایی توضیحات کاملی داده شد. ایمپلنت اسپانیایی تنوع زیادی نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای و سوئیسی ندارد؛ اما با همان تنوع کم دارای کیفیت و قیمت مناسبی است. مانند مقالات قبل در این مقاله هم باید این نکته را یادآوری کنیم که تخصص و مهارت دندانپزشک در کاشت ایمپلنت بسیار مهم‌تر از برند و کیفیت ایمپلنت است. پس با انتخاب یک متخصص ایمپلنت باتجربه مانند دکتر آرش گلستانه، می‌توانید از ایجاد بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

نوشتهٔ پیشین
همه چیز در مورد ایمپلنت سوئیسی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره ایمپلنت آمریکایی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست