ایمپلنت کره ای یا سوئیسی؟ کدام بهتر است؟

بدون دیدگاه
مقالات
ایمپلنت سوئیسی بهتری است یا ایمپلنت کره ای | مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه در اصفهان

اگر شما علاقه‌مند به کاشت ایمپلنت دندان هستید، ممکن است با دو نوع از برند ایمپلنت‌های کره‌ای و ایمپلنت‌های سوئیسی، مواجه شده باشید که در بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود.
اینجا در مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه، اغلب چنین سؤالاتی را از بیمارانی دریافت می‌کنیم که از یک برند خاص می‌پرسند:

 • این سؤال که کدام نوع از ایمپلنت‌های کره‌ای و سوئیسی، کیفیت بالاتری دارد،
 • این سؤال که کدام یک از این ایمپلنت‌ها، ایمن‌تر از سایرین است،
 • این سؤال که هزینه ایمپلنت‌ها بر اساس کشور سازنده، چقدر با هم تفاوت دارد.

ایمپلنت زیرکونیا چیست؟

تماس با ما این مقاله قصد دارد به شما در موارد زیر کمک کند:

 • تفاوت بین دو گروه از برترین ایمپلنت‌های دندان را بهتر درک کنید.
 • تصمیم بگیرید که آیا کشور سازنده ایمپلنت دندان مهم است یا خیر.
 • قبل از مراجعه به جراح ایمپلنت دندان برای مشاوره، درباره ترجیحات درمانی خود تصمیم دقیقی بگیرید.

آیا بین برندهای ایمپلنت دندان تفاوتی وجود دارد؟

 پاسخ سریع به سؤال شما این است: بله. بین برندهای ایمپلنت دندان، تفاوت وجود دارد.
 فراتر از هزینه‌های مختلف، برندهای مختلف ایمپلنت دندان، دارای اندازه‌های فیزیکی متفاوتی هستند. برخی از مارک‌های ایمپلنت دندانی باریک‌تر بوده، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است بزرگ‌تر باشند.

ایمپلنت کره ای بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی؟ | مطب ایمپلنت دکتر آرش گلستانه در اصفهان

درست مانند یک وسیله نقلیه، برای بردن شما از مکانی به مکان دیگر، انواع مختلف از وسایل نقلیه استفاده می‌شود. یک وسیله نقلیه خارج از جاده می‌تواند برای عبور از زمین‌های ناهموار استفاده شود درحالی‌که یک کامیون می‌تواند برای حمل اقلام سنگین استفاده گردد. استفاده از ماشین پراید به‌عنوان وسیله نقلیه باری یا کامیونی که به‌عنوان تاکسی مورداستفاده قرار می‌گیرد، نوعی از کاربرد نادرست وسیله نقلیه است که راننده را با انواع مشکلات روبرو می‌کند، به همین ترتیب، تفاوت اندازه و نوع برندهای مختلف ایمپلنت، مانند ایمپلنت سوئیسی و کره‌ای، می‌تواند بر نتیجه نهایی درمان، تأثیر بگذارد.

درحالی‌که برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی ممکن است استفاده از یک برند منحصربه‌فرد را برای همه موارد ایمپلنت ترجیح دهند، در گروه دندانپزشکی دکتر فرهاد گلستانه در اصفهان، از ترکیبی از مارک‌های ایمپلنت دندانی، برای دستیابی به نتایج مطلوب و بر اساس نقاط قوت برند ایمپلنت و مقدار بودجه مراجعه‌کننده گرامی، استفاده می‌کنیم.

آیا همه برندهای ایمپلنت دندان دوام یکسانی دارند؟

متأسفانه، خیر، همه برندهای ایمپلنت، باتوجه‌به نوع کشور سازنده و برند، می‌توانند دوام کاملاً متفاوتی داشته باشند. بااین‌حال به علت نبود تحقیقات رسمی، نمی‌توان فهرست کامل برندهای ایمپلنت دندان را برای ارزیابی دوام آنها، بررسی کرد. برخی از دندانپزشکان با برندهای خاصی کار می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهند استفاده از برندها را بر اساس نیازهای درمانی و بودجه بیمار، تغییر دهند.

آیا انتخاب برند ایمپلنت دندان واقعاً مهم است؟ 

انتخاب ایمپلنت کره ای و سوئیسی مناسب | مقایسه ایمپلنت سوئیسی و ایمپلنت کره ای

بله انتخاب برند ایمپلنت مناسب، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در صرفه‌جویی هزینه و زمان بیمار داشته باشد. برای مثال ایمپلنت‌های اشترومن سوئیس، به علت سابقه درخشان و استفاده از باکیفیت‌ترین مواد در ساخت ایمپلنت، امروزه ایمپلنت‌های عمری در نظر گرفته می‌شوند؛ در مقابل بسیاری دیگر از ایمپلنت‌های ارزان موجود در بازار شاید دوام آن‌چنانی نداشته و بعد از طی ۱۰ سال نیاز به تعویض داشته باشند.

بیش از ۱۵۰ برند ایمپلنت دندان، برای بیماران موجود است. برخی از کلینیک‌های دندانپزشکی ممکن است بر روی یک برند خاص ایمپلنت دندان تمرکز کنند تا هزینه درمان را کاهش دهند. به دلیل چنین استراتژی‌های قیمت‌گذاری، ممکن است هزینه یک نام تجاری ایمپلنت دندان را با برتری آن در کیفیت، برابر بدانید؛ درحالی‌که درست است که برخی از مارک‌های ایمپلنت دندانی قیمت بیشتری نسبت به سایرین دارند، اما این نباید تنها شاخص کیفیت و دوام آنها باشد.

در واقع، دوام برند ایمپلنت دندان به‌احتمال زیاد به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تجربه جراح دندانپزشک شما در تعیین برنامه درمانی کاشت ایمپلنت،
 • نحوه قراردادن ایمپلنت دندان توسط دندانپزشک،
 • نگهداری از ایمپلنت دندان پس از جراحی که مربوط به شماست.

خوب است به‌جای تمرکز بر روی مارک ایمپلنت دندانی مورداستفاده، ممکن است عاقلانه باشد که از دندانپزشک یا جراح دندان خود در مورد تجربه کار با ایمپلنت دندان و برند خاصی که توصیه کرده‌اند بپرسید.

در ادامه در خصوص دو گروه از ایمپلنت‌های معروف در کشورمان به نام ایمپلنت‌های کره‌ای و ایمپلنت‌های سوئیسی و تفاوت ویژگی‌های آن‌ها در دوام، قیمت و… می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ایمپلنت‌های سوئیسی

ایمپلنت دندان اشترومن سوئیس | متخصص ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان

ایمپلنت‌های سوئیسی مانند اشترومن، یکی از بهترین ایمپلنت‌ها در سطح دنیا و جزو ایمپلنت‌های پیشرو در سطح بازار هستند. این ایمپلنت‌ها، به دلیل سابقه طولانی در تولید ایمپلنت و سایر لوازم دندانپزشکی، برندی شناخته شده هستند.

 • برند سوئیسی اشترومن، تولیدکننده شماره ۱ جهان و مبتکر بسیاری از فناوری‌ها و تکنیک‌ها در ایمپلنتولوژی است. این برند که متخصصان تقریباً اکثر متخصص‌های ایمپلنت آن را توصیه می‌کنند، بهترین نتیجه را ارائه می‌دهد. استفاده از برند سوئیسی Straumman ، دوام ایمپلنت را برای یک‌عمر، تضمین می‌کند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این برند از ایمپلنت نزد متخصصان ایمپلنت، قابل‌پیش‌بینی بودن نتایج و سهولت کاشت و نگهداری آن است.

نوآوری های هیجان انگیز ایمپلنت های دندانی در سال 2024

 • Nobel Biocare نیز یک برند سوئیسی بوده و در بین دندانپزشکان و همچنین بیماران از شهرت خوبی برخوردار است. ایمپلنت‌های Nobel Biocare ، طیف وسیعی از ایمپلنت‌ها را برای پاسخگویی به موقعیت‌های مختلف استخوان فک، ارائه می‌دهند؛ مخروطی، استوانه‌ای، کویل‌های بزرگ و غیره. اگرچه نسبت کیفیت به قیمت آنها رضایت‌بخش است، اما ایمپلنت‌های Nobel Biocare از مشخصات پایین‌تری نسبت به ایمپلنت‌های Straumman، برخوردار هستند.
 • Alpha-Bio Tec،سومین برند سوئیسی ایمپلنت است که بیش از ۲۵ سال از فعالیت آن می‌گذرد. محصولات باکیفیت خوبی را ارائه می‌دهد که سیر تحول بازار و نیازهای بیماران را دنبال می‌کند. با طیف گسترده‌ای از ایمپلنت‌ها، می‌توان بیماران را از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین موارد درمان کرد. همچنین ایمپلنت‌های خاصی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد که برای باریک‌ترین و دشوارترین مناطق، طراحی شده‌اند.

ایمپلنت‌های کره‌ای

انواع ایمپلنت کره ای | ذکتر آرش گلستانه، متخصص ایمپلنت دندان کره ای در اصفهان

ایمپلنت‌های کره جنوبی، یک راه‌حل مؤثر برای جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته یا آسیب‌دیده است. ایمپلنت‌های کره جنوبی، با تکنولوژی پیشرفته و محصولات باکیفیت، کارایی و دوام بالا، بسیار مورد تحسین مشتریان قرار گرفته است.

برندهای بسیاری از کره جنوبی، در ایمپلنت دندان استفاده می‌شود. بااین‌حال، دو نوع معروف وجود دارد که امروزه هم باکیفیت و هم مقرون‌به‌صرفه در نظر گرفته می‌شوند این برندها عبارت‌اند از ایمپلنت اوستم و ایمپلنت‌های دنتیوم که در زیر برای مقایسه با برندهای ایمپلنت سوئیسی، در خصوص هر کدام از این برندها توضیحاتی کوتاه، می‌دهیم:

 • برند ایمپلنت اوستم، به دلیل طراحی خلاقانه خود شناخته می‌شوند که باعث پایداری اولیه عالی و موفقیت طولانی‌مدت می‌گردد. کیفیت عالی اباتمنت‌ها و سایر قطعات پروتزی Osstem ، باعث شده است تا این قطعات، به یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین قطعات در میان دندانپزشکان حرفه‌ای تبدیل شود. ایمپلنت Osstem، یکی از هفت کمپانی بزرگ دنیا در حوزه دندانپزشکی است.
 • ایمپلنت دنتیوم نیز از برند محبوب کره‌ای است. این برند به علت ثبات و استحکام، ظاهر طبیعی و عمر طولانی، امروزه موردتوجه بسیاری از بیماران و دندانپزشکان قرار گرفته‌اند.

ایمپلنت با لیزر | روشی نو و جدید در عرصه دندانپزشکی | 1402

ایمپلنت کره‌ای بهتر است یا ایمپلنت سوئیسی

دوام ایمپلنت سوئیسی | دکتر آرش گلستانه، متخصص و جراح ایمپلنت اصفهان

باتوجه‌به موارد ذکر شده در بالا و آشنایی شما با تعدادی از بهترین ایمپلنت‌های هر کشور، متوجه شدیم که هر دو نوع ایمپلنت، امروزه از بهترین برندهای ایمپلنت در سطح دنیا هستند و هر کدام ویژگی‌های قابل‌قبولی دارند اما:

 1. از نظر استحکام و ماندگاری، ایمپلنت‌های سوئیسی، در سطح دنیا، بهترین هستند؛ بااین‌حال ایمپلنت‌های کره‌ای نیز باتوجه‌به پیشرفت‌های بسیاری که در این زمینه صورت‌گرفته است، از دوام و کیفیت قابل‌قبولی برخوردار هستند.
 2. ایمپلنت‌های سوئیسی نسبت به ایمپلنت‌های کره‌ای، از  سابقه بیشتری در زمینه ساخت انواع ایمپلنت در سطح دنیا، برخوردار هستند و امتحان خود را در این زمینه، پس داده‌اند.
 3. ایمپلنت‌های سوئیسی، معمولاً شناخته‌شده‌ترین و مورد قبول‌ترین ایمپلنت‌ها، چه از نظر دندانپزشکان و چه از نظر بیماران در سراسر دنیا، محسوب می‌شوند.
 4. میزان موفقیت ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار بالا است و در این زمینه نیز از ایمپلنت‌های کره‌ای موفق‌تر هستند.
 5. در کشور ما، ایران، ایمپلنت‌های کره‌ای در دسترس تر از ایمپلنت‌های سوئیسی هستند.
 6. قیمت ایمپلنت‌های سوئیسی مانند ایمپلنت اشترومن، بسیار گران‌تر از ایمپلنت‌های کره‌ای است. بااین‌حال این در مورد همه برندهای ایمپلنت سوئیسی صادق نیست. یکی از عوامل محبوبیت ایمپلنت‌های کره‌ای در ایران نیز، به‌صرفه‌بودن و قیمت پایین‌تر آن است.

ایمپلنت‌های دندانی: آیا آنها آینده دندانپزشکی هستند؟

یادداشتی از مرکز ایمپلنت دکتر گلستانه
ایمپلنت‌ها سوئیسی و کره‌ای، البته در کنار ایمپلنت‌های آمریکایی، امروزه جزو معروف‌ترین ایمپلنت‌ها در کشور ما محسوب می‌شوند. در بالا به مقایسه این دو نوع ایمپلنت و مزایای هر کدام پرداختیم. توجه داشته باشید که از نظر محققان، تخصص و تجربه دندانپزشک و جراح ایمپلنت، اهمیت بسیار بیشتری از برند ایمپلنت دارد.

اینجا در مرکز ایمپلنت دکتر آرش گلستانه، از ایمپلنتولوژیست‌های برتر اصفهان، در خدمت شما عزیزان هستیم و می‌توانید در صورت وجود هر گونه سؤال، آن را از همکاران ما در مطب دکتر گلستانه بپرسید؛ آن‌ها با آغوشی باز، منتظر شنیدن سؤالات شما و دادن پاسخ به آن‌ها هستند.

ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

نوشتهٔ پیشین
ایمپلنت اشترومن سوئیسی (مروارید های درخشان)
نوشتهٔ بعدی
آیا می توان ایمپلنت و ارتودنسی را با هم انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست